Koszykówka: Koniec zwycięskiej serii Startu. Zastal zbyt mocny

MarcinMMM
MarcinMMM
Nie udało się koszykarzom lubelskiego Startu przedłużyć serii kolejnych zwycięstw w lidze. Licznik zatrzymał się na siedmiu, gdyż w niedzielę czerwono-czarni przegrali w Zielonej Górze z wiceliderem rozgrywek - Zastalem 67:81.

Niedzielna potyczka była szlagierem 24 serii gier na zapleczu Polskiej Ligi Koszykówki. Obie drużyny w ostatnim czasie prezentowały wyborną formę i bez problemów odprawiały kolejnych rywali. Lublinianie mieli na swoim koncie siedem zwycięstw z rzędu, zaś ekipa gospodarzy dzisiejszego meczu o jedno mniej.

Samo spotkanie nie było jednak wielkim widowiskiem. Zgromadzeni w hali w Zielonej Górze kibice w pierwszej połowie oglądali zacięty bój, lecz po przerwie znaczną przewagę mieli już ich ulubieńcy.

Pierwsza kwarta zakończyła się jednopunktowym zwycięstwem Zastalu (19:18). W kolejnej podopieczni trenera Dominika Derwisza nie odpuścili, ale i tak ponownie minimalnie lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 22:21.

Po zmianie stron do głosu doszli jednak gracze wicelidera. Prym wiedli Mateusz Jarmakowicz i Grzegorz Kukiełka. To głównie dzięki ich dobrej grze Zastal zwyciężył trzecią i czwartą partię w stosunku 20:14 i ostatecznie pokonał ekipę z Lublina 81:67.

Najskuteczniejszym zawodnikiem naszej drużyny ponownie był Tomasz Celej, który zapisał na swoim koncie 24 "oczka". Na swoim dobrym poziomie zagrali również Tomasz Prostak, Łukasz Kwiatkowski i Paweł Kowalski. Niestety nie wystarczyło to do przedłużenia zwycięskiej serii.

Następny mecz lubelskich koszykarzy czeka już w najbliższą środę. Tym razem zespół trenera Derwisza uda się do Tarnobrzega, gdzie zmierzy się z tamtejszą Siarką.