Koszykówka kobiet: AZS UMCS Lublin – AZS Mostostal Rzeszów 68:61

Wynikiem 68:61 zakończył się dzisiejszy mecz 14. kolejki pierwszej ligi kobiet, w którym AZS UMCS Lublin podejmował AZS Mostostal Rzeszów. Środowy mecz był pierwszym z trzech, jakie czekają nasze akademiczki w tym tygodniu.

Przeciwko rzeszowiankom trener Cezary Nowak nie mógł skorzystać z usług Pauliny Gozdur, Agaty Smoleń oraz Iwony Goduli. Na szczęście w pełni formy były Katarzyna Trzeciak i Magdalena Koperwas. Obie zawodniczki rozegrały bardzo dobre zawody i zdobyły łącznie 41 punktów.

Lublinianki od początku spotkania grały bardzo konsekwentnie i z każdą kwartą powiększały swoją przewagę. Dopiero w ostatnich dziesięciu minutach przyjezdne się przebudziły i osiągnęły przewagę, którą udokumentowały wygraną w tej części 15:11. Gospodynie miały jednak sporą zaliczkę punktową z poprzednich partii i dlatego mecz zakończył się ich zwycięstwem 68:61.

Akademiczki nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek. Już w sobotę zagrają bowiem z Drometem Częstochowa, a dzień później w zaległym meczu zmierzy się z Karkonoszami Jelenia Góra. Obie potyczki będą miały miejsce w Lublinie.