Koszykówka: AZS UMCS odpadł z mistrzostw Polski juniorek

Koszykarki AZS UMCS Lublin zakończyły rywalizację w mistrzostwach Polski juniorek. W półfinałowym turnieju rozgrywanym w Ostrołęce podopieczne Cezarego Nowaka zajęły ostatnie, czwarte miejsce.

Już sam początek imprezy nie był udany dla naszych zawodniczek. W piątkowym spotkaniu lublinianki zostały rozbite w drobny pył przez MUKS Poznań, przegrywając 45:87. Jak się później okazało, zespół z Poznania był bezkonkurencyjny i w pełni zasłużenie triumfował w turnieju.

W drugim dniu zawodów koszykarki AZS UMCS mierzyły się z Unią Basket Ostrołęka.

Po dobrej grze drużyna z Lublina pokonała gospodynie 77:66, przedłużając tym samym swoje szanse na awans do finału.

W decydującym starciu z RMKS Rybnik podopieczne trenera Nowaka zupełnie zawiodły i doznały niespodziewanej porażki 54:72.

Mimo tego, że trzy drużyny zgromadziły po tyle samo punktów, to do turnieju finałowego awansowały gospodynie, za którymi przemawiał najlepszy z całej trójki bilans punktowy.