Koszykówka: AZS UMCS Lublin - Unia Basket Ostrołęka 96:56

W swoim ostatnim meczu sezonu zasadniczego koszykarki AZS UMCS pokonały na własnym parkiecie MUKS Unię Basket Ostrołęka 96:56 i awansowały do dalszych gier o pierwszą ligę A.

Sobotnie zwycięstwo podopiecznych Cezarego Nowaka niemal przez całe spotkanie było niezagrożone. Wyjątkiem była pierwsza kwarta, którą po równej grze wygrały gospodynie 26:20. W kolejnej, koszykarki AZS UMCS powiększyły swoją przewagę i do przerwy prowadziły 45:33. Lublinianki prawdziwy popis gry dały jednak po przerwie, zdobywając wynik 26:13 w trzeciej i 25:13 w czwartej kwarcie.

W spotkaniu z Unią Basket z bardzo dobrej strony zaprezentował się tercet: Magdalena Koperwas – Katarzyna Trzeciak – Iwona Godula, który zdobył łącznie 66 punktów. W ekipie gości jedyną wyróżniającą się postacią była Justyna Kwiatkowska, która rzuciła 25 „oczek”.

Teraz koszykarki z Lublina czekają na turnieje półfinałowe, które zaplanowano na ostatni weekend marca. Niewykluczone, że AZS UMCS będzie organizatorem jednego z nich.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?