Koszykówka: AZS UMCS Lublin - AZS Uniwersytet Warszawski 79:72

Koszykarki AZS UMCS Lublin kolejny raz udowodniły, że nie chcą opuszczać zaplecza Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet. W środę podopieczne trenera Cezarego Nowaka wykonały kolejny krok do utrzymania się w lidze, pokonując przed własną publicznością KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego 79:72.

Na spotkanie z ekipą ze stolicy do składu lublinianek powróciła kontuzjowana do niedawna Iwona Godula. Doświadczenie tej koszykarki okazało się bezcenne, gdyż mecz był niezwykle wyrównany.

Już pierwsza kwarta pokazała, że gospodynie będą musiały zostawić sporo zdrowia, by pokonać niżej notowane rywalki. Po dziesięciu minutach na tablicy świetlnej było 19:21. Przed przerwą podopieczne trenera Nowaka odrobiły jednak straty z nawiązką i do szatni schodziły przy prowadzeniu 39:37.

Kolejna część była tak samo wyrównana, jak dwie poprzednie. Po równej walce lepsze były warszawianki, które wyszły na jednopunktowe prowadzenie (58:57). Na szczęście w ostatniej partii ze zdecydowanie lepszej strony pokazały się lublinianki, które były lepsze o osiem "oczek" i to one po końcowej syrenie cieszyły się ze zwycięstwa.

W środowy wieczór swoją dobrą formę potwierdziły Magdalena Koperwas i Daria Cybulak, które zdobyły łącznie 36 punktów. Nieco słabiej niż zwykle zaprezentowała się Katarzyna Trzeciak, która w ciągu 33 minut zdobyła tylko 9 "oczek".

W następnej kolejce lublinianki na wyjeździe zmierzą się z akademiczkami Uniwersystetu Gdańskiego. Spotkanie to zostanie rozegrane w sobotę o dość nietypowej porze - bo o godzinie 12.

AZS UMCS Lublin - KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego 79:72 (19:21, 20:16, 18:21, 22:14)

Lublin: Koperwas 21, Cybulak 15, Pyła 13, Trzeciak 9, Godula 8, Smoleń 7, Bukowska 6

Warszawa: Mańkowska 18, Balicka 17, Przychodzeń 11, Miłobędzka 7, Romanek 5, Sobczyńska 4, Kisiel 4, Kijanowska 4, Gawryszewska 2