SZUPTI
Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin przegrały przed własną publicznością z ekipą CCC Polkowice 55:35 w 19 kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. Najskuteczniejsza w potyczce z mistrzyniami Polski była Ukrainka Kateryna Rymarenko, która rzuciła 22 punkty, dodając do tego 8 zbiórek.

Podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego do niedzielnej konfrontacji przystąpiły osłabione brakiem swojej liderki, Amerykanki Brianny Kiesel. Przyjezdne po dwóch minutach gry prowadziły 5:0, ale chwilę potem po trójce Serbki Dajany Butulji oraz rzucie za dwa punkty Martyny Cebulskiej szybko doprowadziły do remisu. W 6 minucie, gdy ponownie celnie przymierzyła Butulija akademiczki wyszły na prowadzenie 10:8. Do końca pierwszej kwarty trwała wyrównana walka, a wynik premierowej odsłony celnym rzutem zza linii 6,75 m ustaliła reprezentantka Bośni i Hercegowiny Irena Vrancic (17:18).

Po minucie gry w drugiej kwarcie polkowiczanki odskoczyły na 22:17. Trójka Cebulskiej i rzut za dwa punkty Magdaleny Szajtauer spowodowały, że na tablicy wyników ponownie był remis. Miejscowe w14 minucie wyszły ponownie na prowadzenie po kolejnym udanym rzucie Szajtauer (24:23). W ostatnich sześciu minutach drugiej kwarty ekipa CCC wypracowała sobie jednak 7-punktową zaliczkę (34:27).

Po zmianie stron team z Polkowic zdecydowanie dominował na boisku. CCC od stanu 34:30 zanotowało serię 18:0, wychodząc na prowadzenie 52:30. Niemoc w ofensywie Pszczółki przełamała dopiero celną trójką Butulija, w 26 minucie gry. Mistrzynie Polski nadal powiększały jednak swoją przewagę, wygrywając trzecią kwartę aż 34:11. Przed decydującą odsłoną prowadziły różnicą 30 oczek (68:38). Czwarta kwarta była już wyrównana (17:17), a cały mecz zakończył się ostatecznie 30-punktową wygraną przyjezdnych (85:55).

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin - CCC Polkowice 55:85 (17:18, 10:16, 11:34, 17:17)
Pszczółka: Rymarenko 22, Butulija 10, Cebulska 5, Adamowicz 5, Vrancic 4, Szajtauer 4, Greene 3, Poleszak 2, Grygiel, Datsko, Mistygacz. Trener: Wojciech Szawarsk
CCC: Hayes 18, Fagbenle 16, Kizer 16, Thomas 11, Leedham 10, Tyszkiewicz 5, Gajda 4, Owczarzak 3, Puss 2, Kaltsidou Trener: Maroś Kovačik
Sędziowali: Tomasz Trojanowski, Bartosz Puzoń, Agata Maj