Koszykarki AZS UMCS wygrały z warszawiankami

Koszykarki AZS UMCS Lublin wygrały dziś z Uniwersytetem Warszawskim 79:72 i bardzo zbliżyły się do celu, jakim jest utrzymanie w pierwszej lidze.

Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie. Jednak po szybkim 4:0, ich zapał opadł i w poczynania lublinianek wkradło się sporo chaosu i nerwów. Podopieczne trenera Cezarego Nowaka popełniały wiele prostych błędów. Często traciły piłkę i gubiły się w ataku. To frustrowało szkoleniowca, który wziął czas już po pięciu minutach gry (przy stanie 8:13). Przerwa na żądanie nie przyniosła oczekiwanego efektu, przynajmniej tuż po wznowieniu gry. Nasze dopiero w drugiej kwarcie zdołały wyjść na prowadzenie, jednak nijak nie były w stanie powiększyć zdobytej przewagi.

W trzeciej odsłonie niewiele się w tym względzie zmieniło. Walka wciąż toczyła się kosz za kosz. Gdy jednak na ponad dwie minuty przed zakończeniem tej części gry Magdalena Koperwas najpierw trafiła dwa osobiste, a potem trójkę, wydawało się, że wreszcie uda się uzyskać bezpieczny dystans. Niestety, przyjezdne za chwilę zdobyły osiem oczek z rzędu przy braku odpowiedzi lublinianek.

W czwartej odsłonie UMCS zdołał jednak zachować zimną krew i w końcówce przechylić szalę na swoją stronę.