Koniec marzeń o PlusLidze. Avia Świdnik - Trefl Gdańsk 2:3

Siatkarze Avii Świdnik przegrali trzeci mecz półfinału fazy play-off z Treflem Gdańsk 2:3 i odpadli z rywalizacji o PlusLigę. Nie muszą się jednak wstydzić swojej postawy z murowanym faworytem do awansu, bowiem we wszystkich trzech meczach byli równorzędnym rywalem dla gdańszczan.

- Ciężko się cieszyć z tych wyników, bo przegraliśmy trzy razy i odpadliśmy - mówi Krzysztof Lemieszek, trener Avii. - Mogę być jedynie częściowo zadowolony z faktu, że ugraliśmy to, co było w naszym zasięgu. W każdym spotkaniu byliśmy równorzędnym rywalem dla Trefla.

W pierwszym spotkaniu w Gdańsku świdniczanie przegrali po tie-breaku, w drugim ulegli 1:3 zawodnikom Jerzego Strumiło. Sobotnie spotkanie w Świdniku także trwało pięć setów.

Sobotnie spotkanie było niezwykle zacięte. Pierwsza partia do połowy toczyła się punkt za punkt, dopiero przy stanie 11:11 dwie asowe zagrywki Michała Żuka pozwoliły przyjezdnym wyjść na prowadzenie, którego nie oddali do końca partii.

Druga odsłona to popis w wykonaniu Avii, która po chwilowej pogoni zdołała wyrównać stan rywalizacji i wyjść na prowadzenie 10:8. Następnie na tablicy wyników pojawił się rezultat 18:15, a cały set zakończył się wygraną świdniczan do 18. Także trzeci set padł łupem zawodników Lemieszka. Nie było jednak łatwo. W końcówce goście prowadzili 20:18, ale gospoda-rze wyrównali na 23:23. Wówczas na zagrywce pojawił się Adam Michalski i najpierw posłał asa, a następnie po jego zagrywce piłka powędrowała pod rękę Dominika Wójcickiego. W czwartej odsłonie grali już tylko goście, którzy rozstrzygnęli ją na swoją korzyść do 16.

O wyniku decydował tie-break, który idealnie się zaczął dla gości. Łukasz Makowski trzy pierwsze akcje rozegrał do Michalskiego, a środkowy trzy razy się pomylił, co dało Treflowi prowadzenie 4:0. Akcje te zaważyły na wyniku. W końcówce co prawda na tablicy widniał rezultat 10:11, ale Jakub Guz zaatakował w antenkę, a Michalski posłał zagrywkę w aut. Set skończył się wygraną przyjezdnych