Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kolejne laury dla kaliskiej PWSZ. Uczelnię doceniono za technologie ułatwiające studiowanie

AND
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu znalazła się w gronie ,,Najbardziej innowacyjnych i kreatywnych uczelni w Polsce'' w ogólnopolskim konkursie prowadzonym przez Akademickie Centrum Informacyjne w Poznaniu.

PWSZ w Kaliszu uzyskała wyróżnienie w kategorii "Technologie ułatwiające studiowanie i dostęp do wiedzy". To kolejne prestiżowe wyróżnienie dla kaliskiej uczelni w ostatnim czasie. W klasyfikacji ogólnej kaliską PWSZ wyprzedziły zaledwie trzy uczelnie, będące laureatami konkursu: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Politechnika Gdańska i Uniwersytet w Białymstoku.

– Konkurs Akademickiego Centrum Informacyjnego ma znaczenie szczególne. Pośród rankingów, w jakich uczestniczymy, jakie obserwujemy, jakimi się chwalimy bywają bowiem i takie, kiedy jesteśmy oceniani zewnętrznie, na przykład przez urzędników albo przez dziennikarzy. Natomiast tutaj sami dla siebie stanowimy kryteria i sami między sobą podejmujemy decyzje o jakości naszych osiągnięć – powiedział prof. Tadeusz Zgółka, przewodniczący kapituły konkursu.

Czytaj: Kaliska PWSZ uruchomi studia dla menadżerów

Uczelnie przystępujące do konkursu poddane zostały wnikliwej ocenie, na którą składała się analiza ankiet badających różne aspekty funkcjonowania placówki. Pytania z bloku ,,uczelnia widoczna w Internecie'' dotyczyły przede wszystkim charakteru witryny uczelni, częstotliwości prowadzonych aktualizacji, sposobów monitorowania ruchu internautów oraz przeprowadzonych modernizacji strony. W ramach "nowoczesnych technologii wykorzystywanych w dydaktyce" pytano przede wszystkim o urządzenia wspierające proces dydaktyczny (notebooki, tablice interaktywne, odtwarzacze multimedialne itp.), wykorzystywanie podczas zajęć innowacyjnych i nowoczesnych technologii (gry symulacjne, wirtualne światy, portale, czaty, blogi), prowadzenie platformy edukacyjnej, kursów e-learning i blended learning, udostępnianie podcastów, a także analizowano wyposażenie sali wykładowej i ćwiczeniowej. W kolejnym obszarze - ,,technologie ułatwiające studiowanie i dostęp do wiedzy'' oceniano przede wszystkim internetowy system rejestracji kandydatów, prowadzenie e-Dziekanatu i elektronicznych indeksów, wirtualny dostęp do katalogów biblioteki oraz czytelni, a także możliwość korzystania z internetowych wersji czasopism i dzienników. Ostatni, czwarty blok pytań dotyczący ,,tworzenia perspektyw zawodowych'' analizował takie obszary aktywności uczelni jak współpraca z pracodawcami, działalność inkubatora przedsiębiorczości, parku technologicznego, powstawanie firm spin-off, organizowanie praktyk, staży, targów pracy, dni kariery, dodatkowych kursów dla studentów, prowadzenie kierunków zamawianych oraz promowanie najlepszych studentów.

Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto