Klasa okręgowa: Wieniawa wygrała i objęła fotel lidera

W jedynym sobotnim meczu 7. kolejki lubelskiej „okręgówki” Wieniawa Lublin bez problemu poradziła sobie z Polesiem Kock i wygrała 3:0. Dzięki trzem punktom podopieczni Jerzego Wyroślaka przynajmniej do jutra będą przewodzili w tabeli.

Zgodnie z przewidywaniami, po pierwszej połowie był bezbramkowy remis. Lublinianie bardzo często remisują pierwsze odsłony, by w drugich czterdziestu pięciu minutach wbić rywalom kilka bramek. Tak było i dzisiaj. Worek z bramkami w 53. minucie otworzył Rafał Bielak. Dwadzieścia minut później na 2:0 podwyższył Piotr Baran, a w 89. minucie wynik spotkania ustalił Michał Wójtowicz.

Warto nadmienić, że w dzisiejszym meczu gospodarze mieli utrudnione zadanie, gdyż w 14. minucie czerwony kartonik obejrzał ich defensor – Michał Denis.

W niedzielę dokończenie siódmej serii gier. O godzinie 16 swój mecz rozegra Motor II Lublin, który podejmie Orły Kazimierz Dolny. Godzinę później o ligowe punkty powalczy Sławin, który w Dęblinie powalczy z Czarnymi.