Klasa okręgowa: Derby dla Wieniawy, remis Motoru II

MarcinMMM
MarcinMMM
Miniona kolejka lubelskiej klasy okręgowej stała pod znakiem derbów Lublina pomiędzy Wieniawą, a Sławinem. W sobotnim meczu, który odbył się na stadionie przy ul. Leszczyńskiego lepsi okazali się gospodarze, który pokonali beniaminka rozgrywek 2:1.

Pierwsza połowa derbowego starcia należała do zespołu Sławina. Goście stworzyli kilka akcji pod bramką Andrzeja Zdunka, ale nie potrafili otworzyć wyniku. W drużynie Wieniawy widać było natomiast brak superstrzelca – Marcina Urbana, przez co pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

Już cztery minuty po zmianie stron gospodarze cieszyli się jednak z prowadzenia.

Bramkę strzałem z rzutu wolnego zdobył Rafał Bielak. W kolejnych minutach przewagę mieli piłkarze Sławina i udokumentowali ją golem Roberta Mirosława, w 75. minucie. Gdy wydawało się, że derby Lublina nie zostaną rozstrzygnięte, padła zwycięska bramka dla Wieniawy. Jej autorem okazał się Paweł Pawlak, który popisał się celnym uderzeniem z pola karnego.

W niedzielę swoje spotkanie rozegrali piłkarze Motoru II Lublin. Rezerwy pierwszoligowca zremisowały z Opolaninem Opole Luibelskie 1:1. Wynik już w 4. minucie otworzył Fliszkiewicz, który dał prowadzenie gościom. Ich radość trwała jednak tylko do 28. minuty. Wtedy wyrównał Sadowski i jak się okazało ustalił wynik meczu.

W następnej kolejce Sławin na własnym boisku podejmie Tur Milejów (sobota, godz. 16), a Wieniawa i Motor II powalczą o punkty na wyjeździe.

Zespół trenera Jerzego Wyrobka zagra z Opolaninem Opole Lubelskie, a Motorowcy powalczą w Kocku, z miejscowym Polesiem.