Klasa okręgowa: Derby dla Sławinu, wygrana Wieniawy

Wynikiem 3:1 zakończył się derbowy mecz klasy okręgowej pomiędzy Sławinem Lublin, a Motorem II Lublin. Trzy punkty zainkasowali również piłkarze Wieniawy, którzy pokonali 3:0 Tajfun Ostrów Lubelski.

Mecz Sławinu z rezerwami Motoru lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 10. minucie wyszli na prowadzenie po golu Mirosława. Jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do przerwy. Zaraz po zmianie stron drugiego gola dla Sławinu dołożył Piotr Chojnacki. W 60. minucie było 3:0, po bramce Trzeciaka. Pięć minut później honorowe trafienie dla Motoru II zaliczył Piotr Stalęga.

Trzy punkty z Ostrowa Lubelskiego przywieźli piłkarze Wieniawy.

Podopieczni Jerzego Wyroślaka już w pierwszej odsłonie „ustawili” sobie mecz, strzelając trzy bramki. W 22. i 30. minucie bramkarza gospodarzy pokonał Emil Gogół. W 36. minucie na listę strzelców wpisał się z kolei Rafał Bielak. Jak się później okazało, był to ostatni gol środowego starcia, bo w drugich czterdziestu pięciu minutach emocji było już znacznie mniej.

Następna kolejka w „okręgówce” już w najbliższy weekend.

W sobotę lubelskich kibiców czekają kolejne derbowe emocje. Tym razem naprzeciw siebie staną drużyny Wieniawy i Sławinu (sobota, godz. 11). Motor zmierzy się natomiast z Opolaninem Opole Lubelskie (niedziela, godz. 17).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani