Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kierunki Uniwersytetu Łódzkiego, na które najtrudniej się dostać w rekrutacji na rok akademicki 2019/2020. TOP 10 po głównej fazie zapisów

Redakcja
Kierunki UŁ, na które najtrudniej się dostać - na kolejnych slajdach naszej galerii...
Kierunki UŁ, na które najtrudniej się dostać - na kolejnych slajdach naszej galerii... Grzegorz Gałasiński
Uniwersytet Łódzki podał we wtorek (9 lipca) wstępne dane o zapisach w głównej fazie rekrutacji na studia w roku akademickim 2019/2020. Przedstawiamy kierunki, na które najtrudniej się dostać.

W galerii slajdów do tego artykułu prezentujemy kierunki UŁ, na które najtrudniej się dostać w obecnym naborze. Uszeregowaliśmy je według liczby zapisów na jedno miejsce. Dlatego w ramce brakuje m.in. popularnego prawa. Na ten kierunek uczelnia odnotowała aż 981 zapisów, ale limit jest dość wysoki (250 miejsc).

Zapisy trwały do poniedziałku (8 lipca). Uczelnia zaproponowała 15642 miejsc na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. Kandydaci zarejestrowali w systemie elektronicznym UŁ 22202 zgłoszenia (jeśli np. jedna osoba chciała wysłać dwa zgłoszenia na różne kierunki, za każde płaciła osobno).

Zdecydowana większość z tych zgłoszeń – bo 20545 – pochodzi od kandydatów zainteresowanych studiami stacjonarnymi: pierwszego stopnia oraz jednolitymi magisterskimi. Ta oferta (6781 miejsc) jest adresowana przede wszystkim do tegorocznych maturzystów, którzy nie zamierzają płacić za studia.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Najwięcej chętnych na studia UŁ pochodzi z woj. łódzkiego (65 proc.), ale uczelnia chwali się, że ma coraz więcej chętnych z innych rejonów Polski. W tym roku to głównie mieszkańcy Mazowsza (10 proc.), Wielkopolski, Śląska i woj. świętokrzyskiego (po 4 proc).

UŁ planuje uruchomić w nowym roku akademickim 117 kierunków studiów. Część z nich to nowe propozycje. Wśród nowości z największym zainteresowaniem kandydatów spotkała się biologia kryminalistyczna.

– „Istnieje uzasadniona potrzeba kształcenia wysoce wykwalifikowanych absolwentów kierunków biologicznych, którzy byliby idealnymi kandydatami do pracy w służbach mundurowych. Taka potrzeba została zasygnalizowana podczas odbywanych spotkań z przedstawicielami służb” – tłumaczą powołanie nowego kierunku jego autorzy. Co jeszcze wśród nowości? Np. na kierunku filologia słowiańska po raz pierwszy pojawi się możliwość nauki czeskiego.

Wydziały UŁ ogłoszą listy zakwalifikowanych do 16 lipca.

Politechnika Łódzka kończy zapisy w głównym etapie rekrutacji 15 lipca. Na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi harmonogram naboru jest uzależniony od kierunku. Rejestracja na najpopularniejsze studia: lekarskie i stomatologię (stacjonarne) jest już zamknięta.

W galerii slajdów do tego artykułu prezentujemy kierunki UŁ, na które najtrudniej się dostać w obecnym naborze.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto