Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jesień w Miejskiej Bibliotece Łopacińskiego w Lublinie. Warsztaty, spotkania autorskie i nie tylko

Klaudia Olender
Klaudia Olender
unsplash.com / zdjęcie ilustracyjne
Jesień w czasie pandemii wcale nie musi być taka nudna. Miejska Biblioteka Łopacińskiego przygotowała szereg atrakcyjnych spotkań literackich i podróżniczych, warsztatów dla najmłodszych, festiwal dla niesłyszących i „Wirtualną Wędrówkę Wirtuozów”.

"Tam gdzie łączą się światy. Literatura. Zmysły. Nowe technologie"

- Projekt „Tam gdzie łączą się światy. Literatura. Zmysły. Nowe technologie” w spójny i kompleksowy sposób łączy cykle warsztatowe, spotkania autorskie i wydarzenia aktywizujące twórczo wszystkie grupy wiekowe, w szczególności dzieci z rodzicami, młodzież szkolną, osoby dorosłe, seniorów i grupy społeczne o utrudnionym dostępie do usług kulturalnych – osoby wykluczone – informują organizatorzy.

W Filii MBP nr 36 będzie można wziąć udział jeszcze w dwóch odsłonach projektu: W „Świecie Nowych Technologii” (12 – 16.10) i w „Świecie literackich podróży” (19 – 23.10).

Już w najbliższy piątek gamifikowanie wydarzeń kulturalnych i literatury pięknej na smartfonach i warsztat dla bibliotekarzy, nauczycieli i animatorów kultury.

W kolejne dni m.in. warsztaty dla dzieci przedszkolnych z cyklu „Poznajemy świat”, „Rozwijanie przez podróżowanie - ciekawe instrumenty”, a także „Magiczne Maroko i Kolorowe Indie”.

Z kolei 23 października w ramach „Podróży na krańcu świata i w głąb siebie” odbędzie się spotkanie autorskie z Janem Melą.
Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, jednak obowiązują na nie wcześniejsze zapisy.

Multimedialna aplikacja edukacyjna "Wirtualna Wędrówka Wirtuozów"

Wychodząc naprzeciw tym, którzy wolą ograniczyć spotkania i indywidualnie wybrać się w podróż kulturalną MBP stworzyła aplikację "Wirtualna Wędrówka Wirtuozów", którą można pobrać zarówno ze strony MBP (wersja na komputer), jak i w Sklepie Play (na tablet i smartfon).

Ta multimedialna aplikacja edukacyjna ma formę wielofunkcyjnej gry i jest przeznaczona zarówno dla nauczycieli, dzieci, młodzieży, jak i rodziców. Tematyka gry związana jest dzielnicą Czechów i 8 osiedlami, których nazwy ulic nawiązują do twórczości polskich muzyków i kompozytorów. Ma formę ilustrowanej mapy, gracze mogą odbyć wirtualną podróż, w czasie której po drodze napotkają multimedialne trofea.

"Zobacz Mój Głos. Festiwal Poezji Miganej"

Od 21 do 23 października w Filii MBP nr 32 odbędzie się pierwszy w Lublinie festiwal, dedykowany osobom niesłyszącym.
W programie wiele działań integracyjno-edukacyjnych, a także wielu gości. Zobaczymy m.in. Magdalenę Bielak-Kościńską, Magdalenę Jankowską, Ewę Szwarc, Arkadiusza Bazaka czy oraz przedstawicieli Fundacji Katarynka i agencji Praca bez barier.
Szczegółowy harmonogram wydarzenia dostępny na stronie MBP.

"Podróże małe i duże czyli wywczas blogerów, vlogerów i autorów książek podróżniczych do biblioteki"

Ten projekt spotkań podróżniczo-literackich to z kolei inicjatywa Filii MBP nr 40 w Lublinie. M.in. 21.10 o godz. 17:30 odbędzie się spotkanie z Anitą Demianowicz, zatytułowane „Końca świata nie było”. Wydarzenie jest bezpłatne, ale biletowane. Wejściówki są do odbioru w bibliotece.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto