Izabela Trzaskalska i Artur Kern triumfowali w 18. Ogólnopolskim Biegu Lewarta

SZUPTI
Artur Kern (Unia Hrubieszów) nie miał sobie równych w Lubartowie
Artur Kern (Unia Hrubieszów) nie miał sobie równych w Lubartowie Marek Kitliński
Izabela Trzaskalska (AZS UMCS Lublin) i Artu Kern (Unia Hrubieszów) triumfowali w kategorii open podczas 18. Ogólnopolskich Biegów Lewarta, rozegranych w niedzielę, 22 kwietnia w Lubartowie. W tym roku w biegu głównym, wystartowało 108. zawodników, w tym piętnaście kobiet.

24-letnia lublinianka pokonała 5-kilometrową trasę w czasie 17.13, wyprzedzając Danutę Woszczek z Olimpu Kozienice (18.17) oraz Magdalenę Karpińską z Orionu Radzyń Podlaski (18.54). Artur Kern natomiast wygrał z rezultatem 15.10. Na kolejnych miejscach uplasowali się reprezentanci AZS AWF Biała Podlaska: Maciej Badurek (15.16) i Przemysław Dąbrowski (15.24).

Dodajmy, że w sobotę Artur Kern rywalizował w Mikołowie, podczas MP seniorów na dystansie 10000 m, zajmując miejsce tuż za podium (29.23,80).