Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

II edycja projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki” w Lublinie. Tym razem w formie hybrydowej

Klaudia Olender
Klaudia Olender
unsplash.com/zdjęcie ilustracyjne
Twoje dziecko ma ciekawe pomysły i interesuje się ekonomią? Ratusz przygotował ciekawy projekt, który stawia na rozwój kreatywności najmłodszych mieszkańców miasta. Rekrutacja do „Przedsiębiorczych dzieciaków” potrwa do 17 lutego.

Ratusz rusza z realizacją II edycji „Przedsiębiorczych dzieciaków”, której celem jest budowanie postaw przedsiębiorczości i rozwijanie tych kompetencji u najmłodszych, bo jak mówi stare polskie przysłowie: „Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci”.

– Projekt „Przedsiębiorcze dzieciaki” jest innowacyjny w skali całego kraju. Jego uczestnicy, dzieci w wieku wczesnoszkolnym, mają szansę zdobyć wiedzę z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości, rozwijając przy tym kompetencje miękkie, takie jak umiejętność pracy w grupie, radzenia sobie ze stresem, zdolność do planowania i konsekwentnej realizacji przedsięwzięć. Rozwój kreatywności naszych najmłodszych mieszkańców w przyszłości przełoży się na wzrost przedsiębiorczości wśród młodzieży i absolwentów wkraczających na rynek pracy po zakończeniu edukacji – podkreśla Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Ze względu na pandemię koronawirusa zeszłoroczna realizacja projektu w ogóle nie była możliwa, natomiast w tym roku „Przedsiębiorcze dzieciaki” odbędą się wyjątkowo w formie hybrydowej, w nieco ograniczonej grupie.

- Ze względu na obostrzenia związane z epidemią oraz niestabilną sytuację dotyczącą nauki w formie stacjonarnej, w tegorocznej edycji będą uczestniczyć wyłącznie dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne (tzw. „zerówki”) w różnych placówkach oświatowych – podaje Izolda Boguta z biura prasowego ratusza.

Wydarzenie powstaje we współpracy placówek oświatowych z lubelskimi przedsiębiorcami, firmami i pracownikami sektorów kreatywnych, dla których ważna jest edukacja w zakresie przedsiębiorczości. Realizuje je ratusz wraz z Wydziałem Pedagogiki i Psychologii UMCS, we współpracy z NBP w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Pierwsza edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Udział w niej wzięło ponad 400 dzieci z 17 lubelskich placówek oświatowych, które przepracowały 170 godzin lekcyjnych i odbyły 17 wizyt w lubelskich przedsiębiorstwach, uczestniczących w projekcie.

- Dzieci mogły zobaczyć proces przygotowywania kultowych, lubelskich produktów lub przekonać się, jak wygląda praca na różnych stanowiskach dzięki temu, że ponad 40 godzin spędziły w halach produkcyjnych – tłumaczy Boguta.

Szczegółowe informacje dot. projektu i zgłoszeń można znaleźć na tej stronie.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto