I liga: Nieciecza - GKS Bogdanka 2:2

KAMB
Karol Wiśniewski
Piłkarze pierwszoligowego GKS Bogdanka zremisowali 2:2 wyjazdowe spotkanie z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Bramki dla łęcznian zdobyli Paweł Kaczmarek i Radosław Bartoszewicz. Dla gospodarzy dwa razy trafił Dariusz Pawlusiński.

Pierwsza połowa upłynęła pod dyktando gospodarzy, którzy w 25 min objęli prowadzenie. Piotr Trafarski wyprzedził na pełnym biegu obrońców z Łęcznej i obsłużył dokładnym podaniem Dariusza Pawlusińskiego, ten celnie przymierzył i strzelił swoją pierwszą bramkę dla Niecieczy w tym sezonie. W 41 min zawodnicy GKS powinni wyrównać, ale ładny strzał z głowy Tomasa Pesira obronił Maciej Budka.

Zdenerwowany takim obrotem spraw, Mirosław Jabłoński trener Bogdanki, powiedział kilka mocnych słów w szatni i jego zespół na drugą połowę wyszedł bardziej zmotywowany. Kilka minut po wejściu na boisko Ricardinho (w przerwie zastąpił Bożkowa), tak jak to było w meczu z Górnikiem Polkowice, ponownie obsłużył swojego rodaka Nildo idealnym podaniem. Jednak tym razem napastnik nie trafił do pustej bramki. Chwilę później w dogodnej sytuacji znalazł się Paweł Kaczmarek, ale jego uderzenie zatrzymał Budka.

W 64 min skrzydłowy ponownie zagroził bramce gospodarzy. Wpadł w pole karne i płaskim strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce dając swojej drużynie wyrównanie. Chwilę później w jego miejsce na murawie pojawił się Mateusza Pielach.

Radość GKS nie trwa długo. W 68 min Pawlusiński ponownie pokonał Prusaka, tak jak Kaczmarek uderzając mocno po ziemi. Niespełna trzy minut później mógł zagościć na tablicy remis. Nildo minął bramkarza, ale piłkę z linii bramkowej wybił Bartłomiej Piszczek.

Co nie udało się Brazylijczykowi, uczynił w 82 min Radosław Bartoszewicz, który pięknym uderzeniem z dystansu wpakował futbolówkę w samo okienku bramki Niecieczy. W 88 min spotkania łecznianie mieli natomiast piłkę meczową. Na pełnym biegu Ricardinho minął Budkę, ale piłka po jego strzale trafiła tylko w boczną siatkę.

Nieciecza - GKS Bogdanka 2:2 (1:0)