Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gry planszowe w czytelni Instytutu Historii UMCS (ZDJĘCIA)

Leszek Mikrut
Gry planszowe w czytelni Instytutu Historii UMCS
Gry planszowe w czytelni Instytutu Historii UMCS Leszek Mikrut
Wszystkim czytelnia kojarzy się z książkami, prasą, ze stanowiskami komputerowymi, ale nie z grami planszowymi. A jednak!

Na innowacyjny pomysł wpadli pracownicy Instytutu Historii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, łącząc przyjemne z pożytecznym i oddając do rąk studentów nowe uzupełniające narzędzie dydaktyczne, które jest pierwszą w Polsce inicjatywą tego rodzaju.

- Już w najbliższy wtorek (10 maja) o godzinie 10.30 w czytelni Instytutu Historii w budynku Nowej Humanistyki UMCS odbędzie się uroczyste otwarcie kącika gier historycznych - informuje rzecznik prasowy uczelni Aneta Adamska. - Ta oryginalna forma edukacji, a zarazem narracji historycznej, przeżywa prawdziwy renesans zainteresowania zwłaszcza w środowisku ludzi młodych. Serdecznie zapraszamy - dodaje.

Bądź na bieżąco. Polub nas na Facebooku!

W budynku Wydziału Humanistycznego UMCS, pl. Marii Curie-Skłodowskiej 4a, I piętro, w czytelni IH na półkach z grami, tuż obok plansz, znajdują się także podstawowe podręczniki nawiązujące do tematyki każdej z gier.

- Niewiele ryzykujmy - przekonuje dyrektor Instytutu Historii prof. dr hab. Dariusz Słapek - ufając, iż blisko 20 gier pozostających do dyspozycji wszystkich chętnych w naszej czytelni łatwo znajdzie "namiętnych graczy". Wydaje się, iż ta specyficzna forma "weryfikowania" wiedzy historycznej studentów znaleźć też może swoich entuzjastów wśród pracowników Instytutu, którzy w iście agonistycznej atmosferze mogą "sprawdzać" postępy swych uczniów... - dodaje z uśmiechem.

Nieocenioną pomoc w skompletowaniu tego zbioru nietuzinkowych pomocy dydaktycznych wyświadczył pomysłodawcom Lubelski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej oraz Lubelskie Centrum Gier Historycznych.

- Głównie chodzi jednak o to - przekonuje prof. Dariusz Słapek - aby dla żadnego z naszych absolwentów, szczególnie specjalności nauczycielskiej, ta forma edukacji historycznej, łatwiejsza do zastosowania na poziomie np. szkół gimnazjalnych, nie była rzeczą obcą i wobec tego trudną do wprowadzania w postaci pomocniczego narzędzia na lekcjach historii! - uzupełnia.

Wśród gier dostępnych dla odwiedzających czytelnię znajduje się 17 następujących tytułów:
1. First to Fight
2. Wyścig do Renu
3. Pamięć '39
4. Monte Cassino
5. 303
6. Obrona Lwowa
7. Bohaterowie Wyklęci
8. Przepustka
9. Powstanie Styczniowe 1863
10. Kolejka
11. Reglamentacja
12. Znaj Znak
13. Znaj Znak Sport
14. Polak Mały
15. Witkacy
16. Eurobisnes
17. Biznesmen

ZOBACZ TEŻ:
->> Studentki rusycystyki z UMCS praktykują w Moskwie (ZDJĘCIA)
->> Juwenalia 2016 w Lublinie rozpoczęły się od pechowego korowodu (ZDJĘCIA)

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto