Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Grupa Azoty PUŁAWY wspiera walkę z pandemią koronawirusa

Hanna Bednarzewska
Materiały Grupy Azoty Puławy foto Sławomir Kłak
-Nowocześnie wyposażony ambulans dla Szpitala Specjalistycznego w Puławach, oraz specjalistyczne urządzenia diagnostyczne i akcesoria dla puławskiego Ośrodka Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii - te zakupy będą możliwe dzięki finansowemu wsparciu puławskich Azotów, przeznaczonemu na walkę z koronawirusem.

Zarząd Grupy Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. wyasygnował na to kwotę 750 tys. zł.

- Wsparcie tych dwóch placówek, które stają na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem w naszym regionie, jest dla nas sprawą priorytetową. W naszej spółce tak właśnie rozumiemy ideę społecznej odpowiedzialności biznesu – mówi Anna Zarzycka-Rzepecka, prezes zarządu Grupy Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.

W związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, Szpital Specjalistyczny w Puławach, jako jedyny w województwie lubelskim, od 16 marca został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny i włączony do sieci 19 szpitali zakaźnych w kraju. Te szpitale zajmują się wyłącznie pacjentami chorymi, oraz z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

- Z uwagi na dotychczasową wieloprofilowość naszego szpitala spodziewamy się napływu pacjentów zakażonych koronawirusem, oraz z objawami choroby COVID-19, obciążonych dodatkowo innymi ostrymi schorzeniami, niejednokrotnie zagrażającymi życiu. Specjalistyczny ambulans przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa transportu tych osób, oraz towarzyszącego im personelu medycznego – mówi Piotr Rybak, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach.

Darowiznę na zakup specjalistycznych urządzeń i akcesoriów do przeprowadzania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 otrzyma również Ośrodek Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych WIHE w Puławach.

Puławska placówka dysponuje laboratorium o standardzie BLS-3. Stopień bezpieczeństwa biologicznego (ang. Biosafety Level, BSL) określa standard laboratoriów dostosowanych do pracy z patogenami różnych grup ryzyka.

Czynniki biologiczne należące do grupy 3 to takie, które mogą wywoływać ciężkie choroby ludzi i zwierząt, lecz których leczenie jest możliwe.

Puławski ośrodek WIHE, będzie w stanie wykonywać do 350 testów wykrywających koronawirusa na dobę.

Grupa Azoty Puławy jest jedną z 4 spółek Grupy Azoty, która wspiera finansowo walkę z koronawirusem. Decyzję o darowiźnie zarządy spółek Grupy Azoty podjęły w ubiegłym tygodniu.

Działania Grupy Azoty związane z darowiznami na walkę z koronawirusem są prowadzone w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia i Ministerstwem Aktywów Państwowych.

-Daje to gwarancję, że zadeklarowane przez nas środki zostaną przeznaczone właśnie na zwalczanie koronawirusa i będą wykorzystane w sposób przynoszący najlepsze efekty- mówią przedstawiciele Grupy Azoty.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pulawy.naszemiasto.pl Nasze Miasto