Grudzień 2021 w Lublinie: Przegląd najważniejszych wydarzeń listopada 2021

Newsroom 360
Newsroom 360
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Lublin zmienił się  w listopadzie 2021?
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Lublin zmienił się w listopadzie 2021? CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w listopadzie czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Lublina najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „GIF wycofuje popularne leki! Masz je w domu? Wyrzuć! Nowe leki wycofane z aptek w całej Polsce. Pełna lista [01.12.2021]”?

Przegląd listopada 2021 w Lublinie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z listopada 2021 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 GIF wycofuje popularne leki! Masz je w domu? Wyrzuć! Nowe leki wycofane z aptek w całej Polsce. Pełna lista [01.12.2021]

Główny Inspektor Farmaceutyczny w ciągu ostatnich dni poinformował o wycofaniu kolejnych leków. Sprawdzamy najnowszą listę leków wycofanych przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Powody takiej decyzji GIF mogą być różne, od złego opakowania leku po niewłaściwy skład specyfiku. Na liście wycofanych leków przez GIF znajdują się także leki, które mogą zagrażać zdrowiu a nawet życiu. Tych leków nie kupicie już w aptece, warto jednak sprawdzić czy nie macie ich w swojej apteczce, gdyż niektóre z nich mają długa datę przydatności. Poniżej publikujemy listę leków wycofanych przez GIF w 2021 roku, ich serie oraz datę produkcji. W razie wątpliwości co do przydatności lekarstw należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

📢 Lublin. Włosi mają Krzywą Wieżę, a lublinianie krzywy chodnik? Nietypowa konstrukcja stała się hitem internetu. Tak wygląda. Zobacz zdjęcia

Od kilku dniu internauci żyją nietypowym zdjęciem, które zostało zrobione w Lublinie. - Chodnik najwyraźniej inspirowany obrazami Picassa albo Salvadora Dali – pisze jeden z użytkowników Twittera. O co chodzi?

📢 Lubelszczyzna. W tych gminach zaszczepiło się najmniej mieszkańców przeciwko Covid-19. Sprawdź szczegółowe dane

Nie wszyscy korzystają z możliwości zaszczepienia się przeciwko Covid-19, mimo ciągłych apeli ekspertów, którzy podkreślają, że to właśnie szczepienia m.in. chronią przed ciężkim przebiegiem zakażenia koronawirusem. Sprawdziliśmy, gdzie w województwie lubelskim jest najmniej zaszczepionych mieszkańców. Jak wynika z danych zawartych na stronie www.gov.pl/web/szczepienia-gmin, w tych 10 samorządach z terenu Lubelszczyzny procent wyszczepienia jest najniższy. Sprawdź szczegółowe dane, klikając w przycisk „zobacz galerię” i przesuwając zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Zrób sobie prezent

miejsce #1

Xiaomi

Xiaomi Redmi 9A 2/32GB Szary

676,54 zł369,00 zł-45%
miejsce #2

Xiaomi

Xiaomi Redmi 9C 3/64GB Szary

845,00 zł588,00 zł-30%
miejsce #3

Apple

Apple iPhone 12 Mini 64GB Niebieski Blue

3 762,91 zł3 045,00 zł-19%
miejsce #4

Apple

Apple iPhone 13 128GB Niebieski

5 013,82 zł4 099,00 zł-18%
miejsce #5

Samsung

Samsung Galaxy A21s SM-A217 3/32GB Czarny

1 088,91 zł999,00 zł-8%
miejsce #6

Poco

POCO X3 Pro 8/256GB Czarny

1 109,90 zł
miejsce #7

Xiaomi

Xiaomi Redmi Note 9 4/128GB Szary

542,65 zł
miejsce #8

Xiaomi

Xiaomi Redmi 9 4/64GB Szary

452,17 zł
Materiały promocyjne partnera

Prasówka grudzień Lublin: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w listopadzie uwagę czytelniczek i czytelników z Lublina. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Plac Zamkowy w Lublinie: obrazy, porcelana, biżuteria. Tłumy na Lubelskiej Giełdzie Staroci. Zobacz fotorelację

Jak już się przyjęło – ostatnia niedziela miesiąca to Lubelska Giełda Staroci. Listopadowa wystawa zachęciła mieszkańców Lubelszczyzny by tłumnie pojawić się na placu Zamkowym. Obrazy, porcelana, biżuteria? Można było kupić wiele więcej! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Andrzejki 2021. Zobacz jak bawili się mieszkańcy Lublina i okolic w Kultowej Klubokawiarni

Dużo tańca i pozytywnej energii tak w skrócie można opisać wieczór andrzejkowy w lubelskiej Kultowej Klubokawiarni. Zabawa przy dobrej muzyce, trwała prawie do białego rana. Zobacz na nadesłanych zdjęciach, jak bawili się mieszkańcy Lublina i okolicznych miejscowości, w ostatni dzień przed adwentem! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 To pierwszy dyskont tej marki w województwie lubelskim. Sklep sieci Action został otwarty w Łukowie, teraz czas na Lublin!

Holenderska sieć Action, otworzyła swój pierwszy dyskont w województwie lubelskim. Od czwartku zakupy można robić już w Łukowie, teraz czas na Lublin!

📢 Ukradł perfumy w Rossmannie. Teraz szuka go lubelska policja. Sprawdź czy rozpoznajesz?

Do kradzieży doszło w drogerii na terenie Lublina. Mężczyzna schował flakony do plecaka, po czym wyszedł.

📢 Tych budynków nie zobaczysz już w Lubartowie, Chełmie, Hedwiżynie czy Lublinie. Wyrusz z nami w sentymentalny spacer po Lubelszczyźnie

Kiedyś te obiekty były stanowiły nieodzowny element krajobrazu poszczególnych lubelskich miejscowości. Obecnie o ich istnieniu, pamiętają tylko nieliczni mieszkańcy naszego regionu. Gdzie się znajdowały i jaki był ich smutny koniec? Zapraszamy Was na kolejny sentymentalny spacer po województwie lubelskim. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Zaszczepieni miłością do zieleni. VII Lubelska Wymiana Roślin w Lublinie podoba się mieszkańcom. Zobacz fotorelację

Mieszkańcy Lublina, którzy nie ukrywają swojej miłości do roślin mieli swoje święto. 27 listopada odbyła się kolejna edycja Lubelskiej Wymiany Roślin w centrum ogrodniczym „Lawenda”.

📢 Budowa dworca metropolitalnego w Lublinie. Jaki jest postęp prac przy dworcu PKP? Zobacz zdjęcia

W rejonie dworca PKP w Lublinie praca wre. Wszystko za sprawą trwającej realizacji inwestycji jaką jest budowa dworca metropolitalnego. Nasza fotoreporterka wybrała się na plac budowy, by uchwycić w obiektywie postęp prac w tej części Lublina. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje asortyment: sprzęt wojskowy do 20 zł? Zobacz, co możesz kupić w sklepie internetowym

Nie słabnie zainteresowanie asortymentem wojskowym. Choć miłośnicy militariów mogą odwiedzić stacjonarny sklep Agencji Mienia Wojskowego przy ul. Łęczyńskiej 1 w Lublinie, to istnieje również możliwość skorzystania z ofert w sklepie internetowym (www.sklep.amw.pl). W tym artykule wybraliśmy ogłoszenia do 20 zł. Co możesz kupić od wojska do symbolicznych „dwóch dych”? Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Najlepsi gastrolodzy w woj. lubelskim. Tych specjalistów polecają pacjenci. Zobacz ranking

Gastrologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką oraz leczeniem chorób układu pokarmowego (m.in. przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustki i dróg żółciowych). Ze względu na szybkie tempo życia, a co często z tego wynika nieprawidłowe odżywianie się -zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny ciągle rośnie. Opierając się na portalu ZnanyLekarz.pl przedstawiamy specjalistów z województwa lubelskiego polecanych przez pacjentów. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lumpeksy w Lublinie. Oto TOP 10 najczęściej polecanych sklepów z tanią odzieżą. Sprawdź

Moda na lumpeksy trwa w najlepsze. Coraz więcej osób buszuje po sklepach z tanią odzieżą. To właśnie w nich można znaleźć prawdziwe ubraniowe perełki za grosze. Do których „lumpeksów” w Lublinie warto się wybrać? Sprawdź najczęściej polecane miejsca, klikając w przycisk „zobacz galerię” i przesuwając zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Prawdziwe perełki! Najtańsze sportowe samochody z nadwoziem coupe w Lublinie i okolicy. Sprawdź oferty już od 9 tys. zł

Złośliwi powiedzą, że to idealne auta na kryzys wieku średniego. W rzeczywistości, to fury o sportowym zacięciu dla kierowców w każdym wieku. Mają silniki dysponujące sporą mocą. Ich ceny zaczynają się już od niespełna 10 tys. zł, a kończą na 30 tys. Jest w czym przebierać! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lublin. W wąwozie Rury ponad 200 osób ukończyło bieg „Chęć na pięć". Poznaj uczestników

227 osób ukończyło bieg z cyklu „Chęć na Pięć” w wąwozie na LSM w Lublinie. Najszybszy był Michał Biały z Kraśnika, który 5-kilometrową trasę pokonał w czasie 16:26. Najlepszą wśród kobiet była Dominika Łukasiewicz z Lublina z czasem 20:23.

📢 Rozpoczynasz leczenie szpitalne? O tym musisz wiedzieć! Sprawdź, które placówki na Lubelszczyźnie posiadają ważny certyfikat akredytacyjny

Zamierzasz rozpocząć leczenie szpitalne? Sprawdź, czy Twoja placówka posiada status szpitala akredytowanego przez ministra zdrowia. Przy procesie akredytacyjnym brane pod uwagę są praktycznie wszystkie obszary funkcjonowania szpitala. Standardy obejmują działalność medyczną tj. diagnostykę, zabiegi operacyjne, znieczulenia, farmakoterapię, opiekę nad pacjentem. Sprawdzane jest również całe otoczenie pacjenta, w tym środowisko czy zarządzanie personelem. W chwili obecnej (stan na 22.11.2021) taki certyfikat na Lubelszczyźnie posiada zaledwie 11 szpitali. Aby poznać pełną listę placówek, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lublin. Szaleństwa na lodzie i aktywnie spędzony czas. Icemania przyciąga miłośników jazdy na łyżwach. Zobacz zdjęcia

Icemania przyciąga miłośników lodowego szaleństwa. Z oferty krytego lodowiska znajdującego się przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie z chęcią korzystają zarówno lublinianie, jak i osoby przyjezdne. Chętnych do jazdy na łyżwach nie zabrakło m.in. w niedzielę (21 listopada). Zobacz zdjęcia! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Charytatywny kiermasz rękodzieła przy archikatedrze lubelskiej. Zobacz zdjęcia

Przy archikatedrze lubelskiej w niedzielę (21 listopada) pojawiły się stoiska, na których można zakupić rękodzieła wykonane przez osadzonych w Areszcie Śledczym w Lublinie.

📢 Praca na Lubelszczyźnie. Zostań listonoszem lub pracownikiem sortowni. Poczta Polska szuka osób na te stanowiska. Kogo chce zatrudnić?

  • Jesteśmy największym pracodawcą w Polsce i Narodowym Operatorem Pocztowym. Zatrudniamy na umowę o pracę prawie 80 tys pracowników – czytam na stronie internetowej Poczty Polskiej. Jeśli szukasz pracy, to mamy dla ciebie podpowiedź. Spółka Skarbu Państwa poszukuje pracowników na terenie województwa lubelskiego. Kogo chce zatrudnić? Zobacz oferty. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Murem za mundurem. Dzieci podziękowały obrońcom granicy

Podziękowania w formie kolorowych laurek otrzymali policjanci za strzeżenie polskiej granicy od dzieci zamieszkujących tereny przygraniczne. Kilkadziesiąt kartek z życzeniami wpłynęło do bialskiej komendy oraz komisariatu w Terespolu.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Od jutra kwarantanna zostaje skrócona

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie