Grand Prix Polski: Pięć zwycięstw duetu pływaków lubelskiej Skarpy

SZUPTI
Jan Świtkowski (Skarpa Lublin) pokazał wielką klasę podczas Grand Prix Pucharu Polski w Suwałkach Karol Wiśniewski
Duet reprezentantów lubelskiej Skarpy: Ludwika Szynal i Jan Świtkowski odniósł pięć zwycięstw, podczas pływackich zawodów z cyklu Grand Prix Pucharu Polski. Impreza w dniach 13-14 października została rozegrana na 25-metrowym basenie w Suwałkach.

Fantastyczny występ zanotował Jan Świtkowski, który aż trzykrotnie dopływał do mety na pierwszej pozycji. Lublinianin triumfował na dystansach 400 m (3.53,94 - 752 pkt.) i 800 m stylem dowolnym (8.00,77 - 784 pkt.) oraz 200 m stylem zmiennym (2.01,76 - 738 pkt.).

18-letni Świtkowski w swoich dwóch najlepszych startach, zgromadził łącznie 1536 pkt., plasując się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej mężczyzn suwalskiej Grand Prix. Zwyciężył Radosław Kawęcki z Kornera Zielona Góra, gromadząc ogółem 1655 pkt., za występy na 200 m grzbietowym (1.52,84 - 831 pkt.) i 100 m (52,20 - 824 pkt.), tym samym stylem. Trzecia lokata w “generalce" panów przypadła zaś Krzysztofowi Pielowskiemu z AZS UWM Olsztyn (1523 pkt.).

Ludwika Szynal nie miała natomiast równych w wyścigach na 100 m (1.03,48 - 658 pkt.) i 200 m stylem grzbietowym (2.13,56 - 725 pkt.). 18-letnia lublinianka zajęła ponadto drugą lokatę na dystansie 50 m grzbietem (31,02 - 568 pkt.).

Klasyfikację generalną najlepszych pływaczek Grand Prix w Suwałkach, wygrała utytułowana Aleksandra Urbańczyk, reprezentująca MKS Trójka Łódź.