Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Chełm. Uroczysty jubileusz 70 - lecia Szkoły Podstawowej w Żółtańcach. Zobacz zdjęcia

OPRAC.:
Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Podczas  części artystycznej uczniowie z SP w Żółtańcach zaprezentowali  swoje umiejętności wokalne, recytatorskie, taneczne, gimnastyczne i aktorskie.
Podczas części artystycznej uczniowie z SP w Żółtańcach zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie, taneczne, gimnastyczne i aktorskie. WD
W piątek 24 listopada uroczyście świętowano 70 - lecie Szkoły Podstawowej im. Ks. Józefa Dąbrowskiego w Żółtańcach, w gminie Chełm.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Wiesław Kociuba wójt Gminy Chełm, prof. Józef Zając senator RP, dr Krzysztof Grabczuk poseł na Sejm RP, Artur Kubacki przewodniczący Rady Gminy Chełm, Lucjan Piotrowski zastępca wójta Gminy Chełm, Arkadiusz Kwieciński dyrektor Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatury w Chełmie, dyrektorzy wydziałów Urzędu Gminy Chełm, dyrektorzy szkół z terenu Gminy Chełm, emerytowani nauczyciele, absolwenci.

Podczas akademii zaproszeni goście ciepło i serdecznie wypowiadali się o placówce, gratulowali jubileuszu i podkreślali jej znaczenie i prestiż w środowisku lokalnym. Odbyła się też część artystyczna. Rozpoczął ją polonez w wykonaniu przedstawicieli wszystkich klas i dyrektora Edyty Misiury. W dalszej części w formie teleexpresu była okazja zobaczyć talenty uczniów. Zaprezentowali oni swoje umiejętności wokalne, recytatorskie, taneczne, gimnastyczne i aktorskie. Z okazji jubileuszu odsłonięta została również tablica pamiątkowa.

Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Dąbrowskiego w Żółtańcach rozpoczęła swoją działalność w 1953 roku

Na początku budynek mieścił trzy sale lekcyjne, kancelarię, szatnię, korytarz i sień, a obok znajdowało się mieszkanie dla nauczycieli. Od 2002 r. zaczęła się rozbudowa szkoły i w kolejnych latach oddawano do użytku nowe sale, hol, gabinety, pracownię komputerową, bibliotekę, pokój nauczycielski, sanitariaty. W 2005 r. całkowicie przebudowano starą część budynku, a kilka lat później wybudowano salę gimnastyczną, boisko sportowe i plac zabaw. Ważnym wydarzeniem w 2006 r. było nadanie szkole imienia księdza Józefa Dąbrowskiego.

Na przestrzeni siedemdziesięciu lat szkoła przechodziła różne stopnie organizacyjne, zmieniali się kierownicy i dyrektorzy. Najdłużej stanowisko dyrektora szkoły pełniła Maria Lipczyńska, która odeszła na emeryturę. Od 1 września 2023 r. obowiązki dyrektora szkoły pełni Edyta Misiura. Obecnie szkoła liczy 19 oddziałów, w których uczy się 401 uczniów. Placówka zatrudnia 37 nauczycieli oraz 10 pracowników administracji i obsługi.

Szkoła Podstawowa w Żółtańcach cieszy się dobrą opinią w regionie. To przyjazna szkoła, która daje im możliwość zdobywania wiedzy i umiejętności w ramach ciekawych zajęć edukacyjnych. Dodatkowo uczniowie rozwijają swoje zainteresowania i pasje, biorą udział w konkursach, zdobywają nagrody i wyróżnienia, nawet na szczeblu krajowym.

Zobacz w naszej galerii zdjęcia z tego jubileuszu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Festiwal i Targi Gier Planszowych BookGame

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Gmina Chełm. Uroczysty jubileusz 70 - lecia Szkoły Podstawowej w Żółtańcach. Zobacz zdjęcia - Chełm Nasze Miasto

Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto