Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gaude Polonia w Labiryncie, czyli otwarcie wystawy “Tam gdzie teraz”

Redakcja

Nietypowe prace dot. życia codziennego, także na kwarantannie, jak również krajobrazu, gościnności, ksenofobii a nawet "kowidofobii" można oglądać od 18 lipca w Galerii Labirynt. Wśród nich znajdziemy m.in. fotografie, instalacje, prace wideo i obiekty artystów i artystek z programu ministerialnego Gaude Polonia z Ukrainy i Białorusi.

Artyści nie mieli ograniczeń w swojej twórczości, stąd prezentują szeroki wachlarz prac, choć na skutek globalnej pandemii część z nich musiała zmodyfikować swoje pierwotne założenia.

Dżungla w telefonie i dżin w butelce

Na skutek pandemii, Piotr Armianovski nie mógł pracować w poznańskim zamku, gdzie planował prace VR. Z tego też powodu przeniósł się do Palmiarni. Podobny rodzaj palmiarni Armianovskiego możemy oglądać w Galerii Labirynt.

Jehor Antsyhin pokazuje Lublin w kontekście kulturowo-antropologicznym oraz w ujęciu historycznym. Prezentuje 16-kanałowe wideo, bazujące na przeżyciach fizycznych społecznych i artystycznych, związanych z Lublinem.

Video pt. "2050 (Gratulacje jest nas 10 miliardów), zaprezentował Anton Karyuk. Temat dotyczy problemu ludności na świecie. Drugą pracą jest "Postęp (Dżin w butelce)", będąca metaforą postępu człowieka.

W Galerii Labirynt możemy także podziwiać prace Anny Zvyagintsevy "Rysowanie z pamięci i wyobraźni" oraz "Linie". Są to serie rysunków akwarelowych umieszczonych na tapecie z powtarzalnym wzorem oraz na statywach medycznych.

W Labiryncie i w kiosku

Jedna z prac prezentowana jest poza budynkiem galerii, w żółtym, antyfaszystowskim kiosku. Jest to projekt Yuriya Bileya pt. "Archiwum gościnności". Dotyczy on wędrowców, którzy zostali serdecznie przyjęci na obcej ziemi. Współczesnym wędrowcem jest emigrant, który opuszcza swój kraj w poszukiwaniu nowego domu. Projekt bazuje na rozmowach z 9 osobami pochodzącymi z Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu i Niemiec. Emitowany jest w formie wideo w kiosku przed budynkiem Galerii Labirynt.

Wystawę “Tam gdzie teraz” można oglądać do 14 sierpnia
w Galerii Labirynt
ul. ks. J. Popiełuszki 5.
Bilety można nabyć stacjonarnie lub online na https://labirynt.com/bilety/

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto