Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Galeria Saska zaprasza na ekspozycję plakatów Wiesława Wałkuskiego

Leszek Mikrut
53 prace jednego z najwybitniejszych na świecie współczesnych artystów projektujących plakaty - Wiesława Wałkuskiego - prezentuje kolejna wystawa "pod chmurką". Ekspozycja demonstruje efekty pracy tego niezależnego twórcy, współpracującego z wieloma wydawnictwami, teatrami i dystrybutorami filmowymi.

Już piąty rok wzdłuż Al. Racławickich na ogrodzeniu okalającym Ogród Saski usytuowana jest niebanalna Galeria Saska. Tym samym kontynuuje ona działalność Galerii na Płocie. Niezwykle ciepło przyjęli ją zarówno mieszkańcy miasta, jak i odwiedzający je turyści. Ideą przyświecającą obydwu przedsięwzięciom jest ciągłe poszerzanie oferty kulturalnej Lublina oraz angażowanie coraz szerszych kręgów mieszkańców do głębszego uczestnictwa w kulturze. Galeria funkcjonuje w tym miejscu od 2014 roku, a od roku 2015 organizatorem wszystkich wystaw jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Urodzony 63 lata temu w Białymstoku, a zamieszkujący i pracujący obecnie w Warszawie polski artysta grafik Wiesław Wałkuski jest absolwentem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studiował malarstwo i projektowanie graficzne. Po ukończeniu studiów tworzył swe prace dla wydawnictw, teatrów i dystrybutorów filmowych, takich jak "Film Polski", "Polfilm". Od ponad 30 lat działa jako twórca niezależny, wykonywał plakaty artystyczne i ilustracje, a także zajmując się malarstwem. Na swoim koncie posiada ponad 200 wydanych plakatów.

Artysta brał udział w wielu międzynarodowych wystawach zagranicznych (m.in. w Los Angeles, Chicago, Meksyku, Nowym Jorku, Chaumont, Osnabrück), a także krajowych (Katowice, Rzeszów), stając się laureatem prestiżowych nagród.

Wydarzenia "na płocie" są współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Lublin, a kuratorem galerii jest Leszek Mądzik. Ta otwarta przestrzeń wystawiennicza w jednoznacznie pozytywnym aspekcie wpływa na wizerunek miasta, demonstrując jego stałe ukierunkowanie nie tylko na kulturę i dialog, ale na dialog kultur. W roku 700-lecia Miasta Lublina, galeria wyposażona została w nową iluminację. Dzięki temu prezentowane w tym miejscu ekspozycje są świetnie widoczne również po zmierzchu.

ZOBACZ TEŻ:

Studniówki 2019. Zabawa uczniów XIV Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie (ZDJĘCIA)
Morsy w zalewie. Mróz nie przeszkadza w kąpieli w Zalewie Zemborzyckim (ZDJĘCIA)
Emocji nie brakowało. Start pokonał Miasto Szkła (ZDJĘCIA)
Politycy z woj. lubelskiego kiedyś i dziś. Posłowie, radni i ważni urzędnicy w 10 years challange. Zobacz zdjęcia!
Zobacz niezwykłe ZDJĘCIA szczypiornistek MKS Perła Lublin [GALERIA]
Moda i trendy na początku lat 90. wg czasopisma Bravo, cz. II

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto