MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Firma potwierdza. Będą nowe funkcjonalności dla kierowców

Mariusz Michalak
Mariusz Michalak
Obecnie Traficar posiada już blisko 5-tysięczną flotę samochodów, a już wkrótce uruchomi nową i całkowicie autorską usługę mikromobilności.
Obecnie Traficar posiada już blisko 5-tysięczną flotę samochodów, a już wkrótce uruchomi nową i całkowicie autorską usługę mikromobilności. Materiały prasowe
Traficar, czyli operator carsharingowy w Polsce zanotował najlepszy rok obrotowy w swojej niemal 8-letniej historii. Firma ujawnia ambitne cele na nadchodzące miesiące, a jednym z nich jest wprowadzenie na rynek autorskiego rozwiązania z zakresu mikromobilności.

Marka udostępniająca auta na kilometry powstała z inicjatywy przedsiębiorstwa Express Car Rental, należącego do polskiej grupy kapitałowej Holding1. Obecnie Traficar posiada już blisko 5-tysięczną flotę samochodów, a już wkrótce uruchomi nową i całkowicie autorską usługę mikromobilności. Początkowo rozwiązanie to zostanie wprowadzone wyłącznie w Krakowie, jednak już teraz planowana jest ekspansja na inne miasta. Mieszkańcy stolicy małopolski mogą spodziewać się startu usługi na początku drugiego kwartału 2024 roku. Wówczas Traficar stanie się pierwszym polskim dostawcą posiadającym w swojej aplikacji własny carsharing oraz mikromobilność.

– Obrany przez nas model biznesowy jest unikalny w branży. Czerpiemy z 30-letniego doświadczenia w sektorze wynajmu, który zapewnia nam Express Car Rental. Nasze innowacyjne rozwiązania już od lat pozwalają na realizowanie skutecznej strategii rozwojowej, utrzymanie rentowności oraz ciągłe wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom klientów. Nie mamy zwyczaju mówienia głośno o swoich planach. Jednak obecna sytuacja Traficara i ubiegłoroczne sukcesy, sprawiły, że możemy się dzisiaj tymi zamiarami podzielić otwarcie – przekonuje Piotr Groński prezes firmy Traficar.

Co więcej, kilka tygodni temu firma, przeprowadziła pierwszą w Polsce integrację z platformą multimodalną. Dzięki temu samochody marki dostępne są również w ramach jednej z największych aplikacji tego typu na rynku. Jest to znaczący krok dla rozwoju krajowego carsharingu.

Polski lider współdzielonej mobilności jest także na etapie synergii usług carsharingu i rent a car. Chcąc wykorzystywać maksymalny potencjał zarówno Traficara, jak i Express Car Rental, obie firmy łączą swoje rozwiązania, aby płynniej wzbogacać flotę. Oznacza to całkowitą rewolucję w branży, która od tej pory będzie oferować wyłącznie zdigitalizowane narzędzia wynajmu samochodów.

– Zależy nam na tym, aby jednoznacznie podkreślić, że carsharing w Polsce ma ogromny potencjał. Relacje z naszymi klientami pokazują jasno, że nie tylko chcą, ale i potrafią korzystać ze współdzielonych usług. Docierają do nas również sygnały, że jest potrzeba wprowadzenia carsharingu w większej ilości miast. Z naszej perspektywy zapotrzebowanie na współdzieloną mobilność jest wciąż duże, a my, w myśl hasła „Ty kierujesz, my ogarniamy resztę”, chcemy robić wszystko, by temu wyzwaniu sprostać – dodaje Konrad Karpiński dyrektor operacyjny Traficar.

Na tym jednak nie koniec nowości od Traficara. Pionier polskiego carsharingu przystąpił do tworzenia dedykowanych punktów parkingowych w miastach, w których jest obecny ze swoją usługą. W wyznaczonych miejscach np.: przy lotniskach pojawią się obrandowane strefy postojowe. Poza wynajęciem auta, klienci będą mieli także możliwość zaplanowania odbioru samochodu w konkretnym dniu i o wybranej godzinie. Takie rozwiązanie pozwoli zwiększyć przewidywalność wynajmu samochodów carsharingowych i wpłynie na ich wyższą dostępność dla użytkowników.

Marka jest również na etapie doskonalenia i rozwijania swojego nowatorskiego programu „Traficar Ogarniam”. Jest to inicjatywa, dzięki której użytkownicy aplikacji mobilnej otrzymują zniżki na kolejne przejazdy w zamian za serwisowanie pojazdów, polegające na sprzątaniu, tankowaniu lub przeparkowaniu samochodów w dedykowane strefy.

od 7 lat
Wideo

Zlot Cadillaców Inowrocław 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Firma potwierdza. Będą nowe funkcjonalności dla kierowców - Motofakty

Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto