Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Festiwal z przytupem. W Zwierzyńcu odbył się Festiwal Kapel Ludowych

Bogdan Nowak
Bogdan Nowak
Festiwal Kapel Ludowych w Zwierzyńcu
Festiwal Kapel Ludowych w Zwierzyńcu Bogdan Nowak
Zabawa trwała wczoraj przez całe popołudnie. Odbył się wówczas koncertu zespołów folklorystycznych z różnych zakątków województwa lubelskiego oraz m.in. z woj. podkarpackiego. Ludzie tańczyli nie tylko na placu przed zwierzynieckim browarem, ale także na sąsiednich ulicach. Byli zadowoleni! Bo Roztoczański Festiwal Kapel Ludowych w Zwierzyńcu był wyjątkowo udany.

- Pogoda dopisała – mówiła z uśmiechem podczas festiwalu (odbywał się 24 lipca) jedna z kobiet bawiących się na placu przed Browarem. - Na festiwal pojawiło się wielu miłośników tradycyjnej muzyki, ale także osób zupełnie przypadkowych. Bo Zwierzyniec jest dzisiaj wprost oblężony przez turystów! Widać tłumy ludzi na plaży, na słynnych lodach, na rowerach, wszędzie. Są też tutaj.

- Myślę, że termin tego festiwalu został świetnie wybrany – dodała inna kobieta.

Roztoczański Festiwal Kapel Ludowych odbywał się już po raz szósty (w ub. roku impreza została odwołana z powodu pandemii). Grupy folklorystyczne spotkały się na placu przed miejscowym, zabytkowym browarem. Tam ustawiono scenę. Impreza rozpoczęła się o godz. 15. i trwała do wieczora.

Na scenie wystąpiło dziesięć zespołów folklorystycznych. Wśród nich pojawiła się kapela „Echo” z Gołębia, Kapela Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Chełmska, kapela ludowa „Lubartowiacy” kapela „Uroczysko” z towarzyszeniem zespołu „Siedliszczanki” czy m.in. lubelska kapela „Maki”.

Nad całością czuwała Edyta Sadło, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Zwierzyńcu oraz inni pracownicy tej instytucji. - To dla nas naprawdę ważne wydarzenie. Cieszymy się, że festiwal udało się w tym roku zorganizować – podkreślała podczas festiwalu dyrektor Edyta Sadło.

Imprezie towarzyszył jarmark lokalnych produktów. Można było kupić m.in. miody wyprodukowane na Roztoczu, kosze wiklinowe i inne wyroby rękodzielnicze. Sprzedawano także lokalne pieczywo.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zamosc.naszemiasto.pl Nasze Miasto