Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Fala upałów! Przegrzanie może być powodem nieprzyjęcia do lekarza, fryzjera czy kosmetyczki. Jak chronić się skutkami wysokiej temperatury?

Anna Rokicka-Żuk
Anna Rokicka-Żuk
Temperatury przekraczające 25 stopni Celsjusza w cieniu są niebezpieczne dla zdrowia
Temperatury przekraczające 25 stopni Celsjusza w cieniu są niebezpieczne dla zdrowia geralt/pixabay.com
Upał jest groźny nawet dla zdrowych osób, dlatego warto unikać przegrzania ciała. Gdy trzeba wyjść na wizytę u lekarza, fryzjera czy kosmetyczki, warto zabezpieczyć się przed konsekwencjami wysokiej temperatury i nadmiaru słońca. Bezpośrednim skutkiem ich negatywnego działania jest przegrzanie organizmu, co u niektórych osób może wywołać wynik pomiaru temperatury wynoszący blisko 38 stopni Celsjusza. Jest on podstawą do odmowy przyjęcia na umówioną wizytę.

Skutki upałów są groźne nawet dla zdrowych osób, dlatego warto unikać przegrzania ciała. Gdy trzeba wyjść na wizytę u lekarza, fryzjera czy kosmetyczki, warto zabezpieczyć się przed konsekwencjami wysokiej temperatury i nadmiaru słońca. Przegrzanie organizmu, a zwłaszcza głowy, może u niektórych osób wywołać wynik pomiaru temperatury wynoszący blisko 38 stopni Celsjusza. Jest on podstawą do odmowy przyjęcia na umówioną wizytę.

Jak dotrzeć bezpiecznie na miejsce?

  • Wybierz trasę i sposób dojazdu, który nie będzie wymagał przebywania w otwartym słońcu.
  • Ubierz się w przewiewnie ubranie z cienkiego materiału i załóż nakrycie głowy. Nie zapomij o kremie z filtrem UV i okularach z ciemnymi szkłami.
  • Weź ze sobą żelowy kompres chłodzący. Zapakuj go w torbę do mrożonek przed wyjściem z domu, zaraz po wyjęciu z zamrażalnika.
  • Przybądź na miejsce z zapasem czasu, jeśli to możliwe, najlepiej ok. kwadransa – zapytaj o możliwość wcześniejszego wejścia przy telefonicznym umawianiu wizyty.
  • Po przyjściu do placówki zdejmij nakrycie głowy i udaj się do łazienki. Umyj ręce, weź papierowy ręcznik i owiń w niego wkład chłodzący.
  • Przyłóż kompres do do karku, a pod dłuższej chwili do skroni, a następnie do czoła.
  • Odczekaj 5-7 minut przed pomiarem temperatury za pomocą termometru bezdotykowego.

ZOBACZ: Jak prawidłowo mierzyć temperaturę? Ekspert Łukasz Durajski, lekarz

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści (5) - oszustwo na kartę NFZ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Fala upałów! Przegrzanie może być powodem nieprzyjęcia do lekarza, fryzjera czy kosmetyczki. Jak chronić się skutkami wysokiej temperatury? - Strona Zdrowia

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto