Euro 2008: Hiszpania drugim finalistą

W drugim meczu półfinałowym piłkarskich Mistrzostw Europy Hiszpania pokonała Rosję 3:0. W finale podopieczni Luisa Aragonesa zagrają z Niemcami.

Hiszpanie już w 34 minucie stracili swojego snajpera Davida Villę. Napastnik Valencii doznał kontuzji przy wykonywaniu rzutu wolnego. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. W 50 minucie Igora Akinfiejewa pokonał Xavi Hernandez. Zdobyty gol dodał skrzydeł piłkarzom z Półwyspu Iberyjskiego. W 73 minucie podwyższył Daniel Guiza, wynik meczu dziewięć minut później ustalił David Silva.
W przeciągu 90 minut Rosjanie oddali zaledwie jeden celny strzał na bramkę rywali.

Piłkarze Hiszpanii w finale Mistrzostw Europy zagrają po raz trzeci. Pierwszy występ w 1964 zakończył się zdobyciem złotego medalu. Rywalem podopiecznych Luisa Aragonesa będą trzykrotni Mistrzowie Starego Kontynentu Niemcy.