El. MŚ: Koniec marzeń Polaków. 0:2 z Czechami w Pradze

To już definitywny koniec marzeń o udziale reprezentacji Polski w mistrzostwach świata w RPA w 2010 roku. W dzisiejszym meczu eliminacyjnym nasza drużyna narodowa przegrała w Pradze z Czechami 0:2.

Najwierniejsi fani liczyli na cud i zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu. Takowego jednak nie było, a co gorsza, styl w jakim doznaliśmy porażki pozostawia wiele do życzenia. Już w pierwszej połowie Czesi mieli swoje szanse, ale drużynie trenera Stefana Majewskiego dopisywało szczęście.

W drugiej połowie kibice zobaczyli już bramki.

W 51. minucie wynik otworzył, wprowadzony w przerwie, Tomas Necid. Drugiego gola gospodarze dołożyli dwadzieścia minut później. Wtedy strzałem głową Wojciecha Kowalewskiego pokonał Jaroslav Plasil.

W drugim meczu naszej grupy pomiędzy Słowacją, a Słowenią doszło do sporej niespodzianki. Faworyzowani gospodarze ulegli rywalom 0:2, ale mimo to nadal przewodzą w tabeli grupy 3.

Ostatnie mecze grupowe już w środę. Polacy w spotkaniu o honor, na stadionie Śląskim w Chorzowie, zmierzą się z reprezentacją Słowacji.

• Czechy - Polska 2:0 (0:0)

Bramki: Necid 51', Plasil 72'

• Czechy: Cech - Pospech, Sivok, Hubnik, Jankulovski, Plasil, Huebschman, Rosicky (80' Jarolim), Pudil (86' Stajner), Baros, Papadopulos (46' Necid).

• Polska: Kowalewski - Rzeźniczak, Głowacki, Polczak, Gancarczyk, Błaszczykowski (68' Peszko), M. Lewandowski, Iwański, Obraniak, Grosicki (81' Janczyk), Jeleń (63' R. Lewandowski).