MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Drzwi Otwarte UMCS już niebawem

Leszek Mikrut
Coroczna akcja Drzwi Otwartych UMCS kolejną swą odsłonę będzie miała już 13 marca, w piątek, na poszczególnych lubelskich wydziałach uczelni.

Ale główna odsłona tej cyklicznej imprezy po raz pierwszy zlokalizowana zostanie w obchodzącej w tym roku swe 50-lecie „Chatce Żaka”, dziś – Akademickim Centrum Kultury UMCS.

Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Wybierz swój klucz do sukcesu”. Kluczem do niego jest dziś dobre wykształcenie, ono otwiera drzwi do przyszłej kariery zawodowej. Dlatego na plakacie, promującym Drzwi Otwarte znajduje się dwanaście kluczy, czyli tyle, ile wydziałów liczy UMCS. Ta tradycyjna impreza, której adresatem są głównie przyszli maturzyści, od wielu już lat organizowana jest właśnie na przełomie zimy i wiosny.

- Liczenie atomów pod największym w Polsce transmisyjnym mikroskopem elektronowym, wyścigi robotów, proces o czary, ciekawe eksperymenty fizyczne i pokazy chemiczne, zwiedzanie pracowni oraz laboratoriów, Muzeum Zoologicznego, otwarte zajęcia z rysunku, gry symulacyjne, warsztaty kryminalistyczne, telewizyjne i radiowe, językowe lekcje pokazowe, prezentacje filmów, występy artystyczne, rozgrywki sportowe - jak również konsultacje z pedagogami, spotkania z doradcami zawodowymi i organizacjami studenckimi.... - to tylko niektóre propozycje z niezwykle bogatej oferty edukacyjnej, sportowej i kulturalnej, przygotowanej na tegoroczne Drzwi Otwarte UMCS – jednym tchem wylicza Magdalena Kozak-Siemińska, rzecznik prasowy uczelni.

Uczestnicy Drzwi Otwartych będą mogli wziąć udział w grze miejskiej "Odkryj UMCS 2015" i w konkursie "UMCS oczami kandydata". Będą oni również mieli okazję, aby zwiedzić kampus z przewodnikiem oraz uczestniczyć w rozgrywkach sportowych o Puchar Rektora UMCS.

Akcja zostanie zainaugurowana o godz. 9.00 w Chatce Żaka przez rektora prof. dra hab. Stanisława Michałowskiego oraz prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Urszulę Bobryk. W Akademickim Centrum Kultury przygotowane zostaną strefy tematyczne: edukacji, aktywności i kultury. Zajęcia odbywać się będą również w sali widowiskowej Inkubatora Medialno-Artystycznego UMCS. Do godz. 14.00 zaprezentują się wszystkie wydziały i jednostki uczelni. Kandydaci będą mogli również wziąć udział w spotkaniach z doradcami zawodowymi z Biura Karier UMCS. Nieco później rozstrzygnięta zostanie gra miejska i konkurs "UMCS oczami kandydata".

Od rana odbywać się będą pokazy filmów, występy artystyczne zespołów z ACK UMCS Chatka Żaka oraz zespołów studenckich. Później wystąpią znani i lubiani artyści: Mela Koteluk (godz. 16.30) oraz Łukasz Jemioła (godz. 15.30).

Spotkania z kandydatami odbywać się będą także od rana bezpośrednio na lubelskich wydziałach uczelni. Wydział Zamiejscowy w Puławach swój Dzień Otwarty będzie miał tydzień później, 20 marca br.

- Uczestnicy naszej corocznej akcji zdobędą wiedzę na temat zasad rekrutacji, nowych kierunków i ścieżek kształcenia, działalności organizacji studenckich i kół naukowych, stypendiów i pomocy materialnej, praktyk i staży oraz programów wymiany studentów – zapewnia Magdalena Kozak-Siemińska. - Dowiedzą się oni także m.in.: jak najlepiej wykorzystać okres studiów, jakie tajemnice skrywa współczesna biochemia, skąd się biorą nowotwory, dlaczego drożdże są naszymi sprzymierzeńcami w produkcji żywności, ile chemii jest w żywności, jak zrobić krem, odejmujący nam lat, jaki potencjał skrywa Dolina Krzemowa, jak kreować wizerunek w mediach społecznościowych, jakie są paradoksy matematyki, jakie jest znaczenie mowy ciała w kontaktach międzykulturowych, od czego musi zacząć dobry tłumacz i jak przetłumaczyć swój ulubiony film lub grę komputerową, jak kreować wizerunek polityka i gdzie toczą się nowe wojny o żywność, uzyskają także odpowiedzi na wiele, wiele innych ciekawych pytań - dodaje.

Wydział Pedagogiki i Psychologii z myślą o maturzystach przygotował także m.in. warsztaty z kreatywności, na temat technik efektywnego uczenia się, metod wygrywania ze stresem jak również zajęcia dla osób, które obawiają się, że czegoś zapomną na egzaminie ustnym. Instytut Filologii Polskiej zaś zaprasza na wykład poświęcony analizie tekstu krytycznoliterackiego na maturze z języka polskiego.

- Ponadto wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w językowych lekcjach pokazowych, a także w warsztatach kryminalistycznych, telewizyjnych i radiowych oraz ze sztuki wystąpień publicznych albo tłumaczeń symultanicznych – gwarantuje rzecznik prasowy UMCS. – Będą mogli oni również zobaczyć proces o czary, przygotowany przez Studenckie Koło Naukowe Prawników, spróbować policzyć atomy, korzystając z największego w Polsce transmisyjnego mikroskopu elektronowego na Wydziale Chemii, wcielić się w rolę immunologów albo negocjatorów, wziąć udział w sesji zdjęciowej i poczuć się jak studenci.

Więcej informacji na temat Drzwi Otwartych UMCS na stronie internetowej: http://www.umcs.pl/pl/drzwi-otwarte-umcs.html

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor zmarł w wieku 77 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto