Drugoligowi koszykarze U!NB AZS UMCS Start Lublin z pierwszą porażką w sezonie

Krzysztof Szuptarski
Wojciech Szubartowski
Pierwszej porażki w kampanii 2020/21 doznali drugoligowi koszykarze U!NB AZS UMCS Start Lublin. Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego przegrali w czwartek, 17 grudnia wyjazdowe starcie z ekipą KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 77:80, w zaległym meczu 7. kolejki rozgrywek II ligi grupy B.

Gospodarze przystąpili niezwykle zmotywowani do czwartkowego starcia z liderem, obejmując prowadzenie w 6. minucie 18:10. Bielszczanie nie oddali prowadzenie do końca pierwszej kwarty, wygrywając premierową odsłonę 24:17.

W drugiej kwarcie gra się zaostrzyła, a zawodnicy obu zespołów często faulowali i wykonywali rzuty osobiste. W 14. minucie po dwóch celnych rzutach zza linii 6,75, najpierw Łukasza Kuczyńskiego, a chwilę potem Przemysława Tradeckiego, przewaga miejscowych wynosiła już 19 oczek (38:19). Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się 15-punktowym prowadzeniem gospodarzy (49:34).

Po czterech minutach gry w trzeciej kwarcie i kolejnej "trójce" Tradeckiego, zespół z Bielska Podlaskiego miał już 20 oczek zaliczki (59:39). Co prawda lublinianie poderwali się nieco do walki, odrabiając częściowo starty, jednak przed decydującą odsłoną, gospodarze nadal mieli w miarę bezpieczną przewagę (68:52).

Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego świetnie rozpoczęli czwartą kwartę, notując serię 12:0. Najpierw celnymi rzutami popisali się Krzysztof Wąsowicz i Szymon Jaworski, swoje trafienia dołożyli Mateusz Wiśniewski oraz Kamil Waniewski, co pozwoliło gościom praktycznie dogonić rywali z Podlasia (64:68). Trener bielszczan Kamil Zakrzewski poprosił wówczas o czas, a do tego za piąte przewinienie musiał opuścić parkiet podstawowy zawodnik pierwszej piątki Tura - Rafał Król. Lublinianie niestety nie potrafili wykorzystać problemów gospodarzy, którzy ponownie odskoczyli na kilka oczek (72:64, 76:69). Gdy na niewiele ponad półtorej minuty przed końcem pojedynku, przewaga bielszczan wynosiła 10 pkt. (80:70), praktycznie było po meczu. Goście robili co mogli, aby odrobić straty, notując w końcówce serię 7:0, ale KKS Tur Basket nie pozwolił sobie już odebrać zwycięstwa, wygrywając ostatecznie 80:77.

Ekipa U!NB AZS UMCS Start Lublin nadali jest liderem tabeli grupy B II ligi, mając na koncie 21 pkt. (10 zwycięstw i 1 porażka). Drugi jest KKS Tur Basket Bielsk Podlaski z taką samą ilością punktów, ale słabszym bilansem. Trzecie miejsce natomiast zajmuje aktualnie Sokół Ostrów Mazowiecka (19 pkt.). Z tym ostatnim zespołem, lublinianie zmierzą się w wyjazdowym starciu, które zostało zaplanowane w niedzielę, 20 grudnia.

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - U!NB AZS UMCS Start Lublin 80:77 (24:17, 25:17, 19:18, 12:25)

KKS Tur Basket: Kuczyński 22. Pruefer 19, Tradecki 14, Król 9 Weres 8, Lewanadowski 6, Marczuk 2. Trener: Kamil Zakrzewski

U!NB AZS UMCS Start: Wąsowicz 17, Myśliwiec 15, Wiśniewski 15, Obarek 12, Jaworski 8, Nycz 6, Wniewski 4, Matysek. Trener: Przemysław Łuszczewski