Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dream Foundation zaprasza na spotkanie dotyczące studiowania za granicą

Ewelina Krawczyk
materiały organizatora
materiały organizatora
Zdajesz w tym roku maturę i nie wiesz co dalej? Chcesz zrobić coś ciekawego ze swoim życiem, wyjechać, poznać inną kulturę i rozpocząć studia w innym kraju? Organizacja Dream Foundation pomaga spełnić takie marzenia. Już w środę możesz dowiedzieć się, co zrobić, by bezboleśnie przejść przez aplikację i dlaczego warto kształcić się w Danii lub Holandii.

- Zazwyczaj, kiedy pytamy osoby o studia za granicą, przychodzą im na myśl takie kraje, jak Wielka Brytania, Stany. Koszty studiów mogą być tam wysokie. Mało osób zaś wie, że w Europie można studiować za darmo, bądź płacąc bardzo rozsądne czesne. – mowi Joanna Koper z Dream Foundation - Studia w Danii są bezpłatne, a czesne na holenderskich uczelniach jest porównywalne z prywatną uczelnią w Polsce i oferują ciekawe kierunki, mają bardzo dobry poziom, wysoką jakość kształcenia w języku angielskim, bardzo dobry system praktyk i staży.

Nie od dziś wiadomo, że choć Polska to bardzo ciekawy kraj, ale system nauczania w krajach Zachodniej Europy daje studentom większe możliwości rozwoju. Powrót do rodzinnego kraju po studiach nie wiąże się wówczas z obawą o przyszłość i znalezienie pracy. Ponadto można, oczywiście, zostać w kraju, w którym się studiuje, a nawet wyjechać zupełnie gdzie indziej – w końcu kilka lat studiów za granicą gwarantuje świetną znajomość języka, nie tylko codziennego, ale i fachowego, z zakresu zainteresowań i kierunku studiów.

- Mamy ciągły kontakt z osobami które wyjeżdżają na studia przy pomocy Dream Foundation – dla nas najbardziej niesamowite i wartościowe jest to, jak pozytywnie to doświadczenie wpływa na ich rozwój – jak buduje ich poczucie wartości, rozwija kompetencje, uczy pracy w nowym środowisku, samodzielności, ale również zawodu – kiedy mogą rozwijać swoje pasje. – dodaje Aleksandra Lalak z organizacji. - Tym co studenci cenią sobie najbardziej jest partnerskie podejście ze strony wykładowców, otwartość, przyjazna atmosfera pracy, nowoczesne metody nauczania, kontakt z biznesem i zamiast egzaminów sprawdzających wiedzę teoretyczną –bardzo dużo pracy w zespołach przy realizacji konkretnych projektów.

Warunkiem wyjazdu jest zdana matura, chęć przeżycia przygody, umiejętność posługiwania się w języku wykładowym danego kierunku, czyli w języku, w którym będą przeprowadzane zajęcia (najczęściej odbywają się one w języku rodzimym). - Zazwyczaj poziom językowy by móc rozpocząć studia licencjackie to B2, w niektórych przypadkach wymagany jest C1. Studia magisterskie wymagają C1. – podkreśla Aleksandra Lalak.

Aby zapoznać się z terminami zgłoszeń, procesem aplikacyjnym, przebiegiem studiów, wszystkimi możliwościami, jakie proponuje Dream Foundation, najlepiej przyjść na spotkanie organizowane przez lubelskich przedstawicieli. Jest ono również szansę na rozmowę z reprezentantami fundacji, którzy pomogą uporać się z wątpliwościami i odpowiedzą na wszystkie pytania.

Spotkanie Dream Foundation odbędzie się w środę, 6 lutego, w siedzibie Biura Karier UMCS przy ul. Sowińskiego 12/5, o godz. 18.00.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto