Lubelski sport
Piłkarze drużyny lubelskiego Motoru do lat 15 doznali szóstej porażki w rozgrywkach. W dziesiątej kolejce sezonu podopieczni trenera Rafała Weja ulegli przed własną publicznością Koronie Kielce.

Mecz rozgrywany na bocznym boisku Areny Lublin odbywał się przy pustych trybunach, z uwagi na rządowe rozporządzenia. Początek należał do gości, którzy szybko strzelili dwie bramki i kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń.

Ekipa z Kielc schodziła na przerwę z prowadzeniem 2:0, ale niedługo po zmianie stron straciła gola na 1:2, którego zdobył Sebastian Sikora. W kolejnych fragmentach "Motorowcy" próbowali wyrównać, ale ostatecznie to przyjezdni zdobyli trzecie trafienie po stałym fragmencie gry i przypieczętowali szóste zwycięstwo w bieżącej kampanii.

- To był dobry występ naszego zespołu, szczególnie w pierwszej połowie - ocenia Piotr Dutkiewicz, szkoleniowiec Korony. - Przed przerwą nie pozwoliliśmy przeciwnikowi, żeby stworzył dużo sytuacji. My za to mieliśmy wiele okazji i wynik po pierwszej odsłonie mógł być wyższy. Druga połówka zaczęła się w naszym wykonaniu bardzo nerwowo. Niepotrzebnie straciliśmy bramkę po długim podaniu, co wpłynęło na nerwowość w grze oraz na problemy w konstruowaniu akcji. Wróciliśmy jednak szybko na właściwe tory i odpowiedzieliśmy bramką, co dało chłopakom większy luz, a przez to się łatwiej grało - dodaje.

Na pewno przespaliśmy pierwszą połowę i nie realizowaliśmy w jej trakcie naszych założeń taktycznych – mówi natomiast Marcin Zając, asystent trenera Rafała Weja. – Po przerwie wyglądało to lepiej, zwłaszcza pod względem przejścia z obrony do ataku. Stworzyliśmy kilka sytuacji, a przy stanie 1:2 mogliśmy się pokusić o jeszcze jedną bramkę. Niestety, w tym spotkaniu na boisku było za dużo złych wyborów. Myślę, że przeciwnik był lepszy i zdominował nas szczególnie w pierwszej połowie. Cóż, walczymy dalej. Zostało jeszcze kilka meczów i mamy nadzieję, że będzie lepiej – kończy szkoleniowiec.

W następnej kolejce lublinianie zmierzą się u siebie z Cracovią, z kolei Korona podejmie Górnika Łęczna. Mecze te zaplanowano na odpowiednio 24 i 25 października.

Motor Lublin – KKP Korona Kielce 1:3 (0:2)
Bramki: Sikora 53 – Toboła 7, Adach 16, Błaszczyk 68

Motor: Ilczuk - Murzacz, Robaczyński, Bujak, Niedziela (78 Czuba), Kisiel, Sikora (60 Bereza), Więczkowski, Gryczka, Augustyński (77 Portka), Zygmunt (60 Posielski). Trener: Rafał Wej

Korona: Jamróz - Chałaciński, Jas, Kościelecki (66 Malec), Błaszczyk (71 Kijewicz), Łukawski, Kucharczyk (74 Wurmański), Toboła (41 Cerek), Sejdziński (55 Słowak), Adach (56 Czuba), Irzyk. Trener: Piotr Dutkiewicz

Żółte kartki: Kisiel, Bujak - Łukawski, Toboła