Budowlani przegrali z Czarnymi

W meczu drugiej ligi rugby Budowlani Lublin przegrali z Czarnymi Pruszcz Gdański 10:20 (3:17).

Do przerwy lublinianie przegrywali 3:17, a jedyne punkty z rzutu karnego zdobył Paweł Olszewski. W drugiej połowie gospodarze zagrali o niebo lepiej. Po przyłożeniu Wojciecha Króla i podwyższeniu Olszewskiego zbliżyli się do rywali i byli blisko wyrównania. Nie wykorzystali jednak stwarzanych okazji, a goście w końcówce spotkania podwyższyli z rzutu karnego.

Mogliśmy wygrać, ale udany początek pierwszej połowy udany w wykonaniu gości przesądził o wyniku spotkania - mówi trener Budowlanych Piotr Choduń. - Później było lepiej, ale popełniliśmy dużo błędów, zwłaszcza w formacji autowej.

Dzięki wygranej Czarni Pruszcz Gdański zapewnili sobie awans do drugiej ligi. Budowlani mają jeszcze szanse na zajęcie drugiego miejsca, dającego prawo gry w barażu z przedostatnim zespołem z ekstraklasy.