Azoty Puławy przegrały z Powen Zabrze 2 punktami

Krzysztof Nowacki
Sportowe powiedzenie mówi: "Jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz". Jeśli znają je szczypiorniści Azotów, to świąteczna sielanka nie będzie zbyt przyjemna. Puławianie w ostatnim okresie regularnie wygrywali we własnej hali, ale w ostatnim meczu tego roku przegrali w Zabrzu z beniaminkiem.

Podopiecznym Marka Motyczyńskiego albo nie pasuje zabrzańska drużyna, albo nie potrafią grać przeciwko słabszym zespołom. W pierwszej rundzie Azoty także nie radziły sobie z Powenem i dopiero w końcówce uratowały wygraną. W rewanżu puławianie również gonili w drugiej połowie, ale tym razem pościg nie przyniósł efektów.

To kolejna porażka z rywalem okupującym dolne rejony tabeli. Wcześniej Azoty straciły punkty w Głogowie oraz u drugiego z beniaminków we Wrocławiu.

Ekipa Roberta Nowakowskiego, legendy puławskiego szczypiorniaka, pragnęła prze-rwać serię sześciu porażek.

Pierwszą połowę gospodarze wygrali aż 15:9 i po przerwie Azoty musiały postawić wszystko na jedną kartę. W 38. min puławianie zmniejszyli straty do czterech bramek - 13:17. Jeszcze lepiej było dziesięć minut później, gdy po trafieniach Artura Witkowskiego, Sebastiana Płaczkowskiego i Grzegorza Gowina Azoty przegrywały tylko 18:20. Goście mieli nawet szansę na kolejną bramkę, ale przestrzelili kontr-atak. Zabrzanie natychmiast odskoczyli na 22:18.

Nadzieje przedłużyły dwie bramki Wojciecha Zydronia w 53. min (23:21), ale goście nie wykorzystali później gry w przewadze i na minutę przed końcem (27:23) porażka stała się faktem.

Azoty straciły ważne punkty, natomiast "Kosa" odniósł prestiżowe zwycięstwo nad swoją byłą drużyną.

Powen Zabrze - Azoty Puł. 27:25 (15:9)
Widzów: 400 Sędziowali: Włodzimierz Chmielecki z Kwidzyna i Mirosław Majchrowski z Gdańska
Powen: Kicki - Szolc 9, Kryszeń 5, Rybarczyk 4, Chodara 3, Buszkow 2, Kempys 1, Mogielnicki 1, Tatz 1, Szlinger 1, Kandora, Kąpa, Chrapusta. Kary: 18 min. Trener: Robert Nowakowski.
Azoty: Wyszomirski, Stęczniewski - Kus 5, Płaczkowski 5, Zydroń 5, Zinchuk 3, Lasoń 2, Szyba 2, Witkowski 2, Gowin 1, Sieczka, Kurowski, Sieczkowski. Kary: 10 min. Trener: Marek Motyczyński.

Wybici z rytmu wyjazdowego

Remigiusz Lasoń (rozgrywający Azotów Puławy)
W pierwszej połowie zagraliśmy słabo w obronie, a w ataku mieliśmy dużo przestrzelonych rzutów. Powinniśmy rozgrywać atak do pewnej piłki. Chociaż w tym półroczu graliśmy nieźle, to nie będziemy mieli idealnych świąt, bo w głowach zostaną porażki z niżej notowanymi zespołami. Na meczu była moja rodzina i dużo znajomych, przyjechali również kibice z Puław. Ale chyba seria meczów u siebie wybiła nas z rytmu wyjazdowego. W imieniu drużyny chciałem przeprosić kibiców za to, że popsuliśmy im humory na święta.

Ekstraklasa mężczyzn

Powen - Azoty 27:25 (15:9), Zagłębie - Traveland 34:34 (18:20), Piotrkowianin - Wisła 32:29 (18:13), Śląsk - AZS AWFiS 25:22 (13:10), Chrobry - Nielba 25:25 (13:11), MMTS - Vive 24:36 (10:17).
12. Chrobry Głogów | 16 | 6 | 410-474
6-7 lutego: Azoty - Śląsk, Powen - Zagłębie, Wisła - Traveland, Vive - Chrobry, Nielba - Piotrkowianin, AZS AWFiS - MMTS.