Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Asfalt niezgody. Drogowa inwestycja przy ul. Dzierżawnej w Lublinie dzieli mieszkańców ulicy

Artur Jurkowski
Artur Jurkowski
100 tys. zł trafi na ułożenie asfaltu na części uliczek odchodzących od ul. Dzierżawnej. Inwestycja podzieliła mieszkańców. Część z nich zarzuca, że dzielnicowi radni wybrali do remontu te fragmenty drogi, przy których mieszkają.

Przy ul. Dzierżawnej jest zameldowanych 700 osób. Sama ulica ma liczne odnogi, tzw. sięgacze, prowadzące do wybudowanych przy nich domów. To głównie drogi gruntowe lub o nawierzchni utwardzonej, wykonanej np. z „destruktu”, czyli asfaltu usuniętego z innych jezdni.

Obecnie na kilku z nich układany jest asfalt. Prace ruszyły w ostatnią sobotę (15.07). I podzieliły mieszkańców.

- W uliczce radnej Kasprzak - Chachaj tłok. Ludzie i sprzęty. I asfalt. 150 metrów asfaltu prosto do domu radnej. A dwie uliczki dalej dziury i problemy z odprowadzaniem wody – oburza się w liście do Kuriera nasz Czytelniczka.

Lida Kasprzak – Chachaj jest przewodniczącą zarządu dzielnicy Za Cukrownią. - Na Dzierżawnej mieszka wiele osób z Rady Dzielnicy, absurdalne są oskarżenia że wybrano do remontu akurat te uliczki gdzie mieszkają radni. Czy tylko dlatego, że ktoś z rady mieszka przy danej ulicy należy zrezygnować z jej remontu nawet jak jest zniszczona i uniemożliwia przejście pieszym? No chyba nielogiczne jest takie działanie – mówi Kasprzak – Chachaj.

Na roboty przeznaczono 100 tys. zł. To pieniądze, którymi dysponuje rada dzielnicy. - Kierując się zasadą dobra ogólnego remontowane są uliczki najbardziej zniszczone i takie, po których przemieszcza się najwięcej pieszych. W tym roku wybrane zostały do naprawy trzy uliczki na osiedlu: dwie skrajne i jedna pośrodku osiedla, tak, aby mieszkańcy mieli możliwość przejść np. do autobusu po równej nawierzchni – informuje Kasprzak – Chachaj. I tłumaczy: - Niestety środki z rezerwy celowej są bardzo ograniczone i należy to zrozumieć, że musimy dokonywać wyboru tylko niektórych uliczek.

Same prace drogowe nadzoruje Zarząd Dróg i Mostów. - Kwotę przeznaczoną na ul. Dzierżawną podzielono na naprawy cząstkowe na wszystkich sięgaczach w technologii uzupełnienia ubytków destruktem bitumicznym. Pozostałe środki przeznaczono zaś na wykonanie nawierzchni bitumicznej na sięgaczach – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza.

Ratusz tłumaczy, że celem robót jest „skrócenie drogi dojazdu do posesji jak największej grupie mieszkańców”. - Ostateczna liczba wykonanych odcinków zależna jest od ich długości oraz charakteru niezbędnych prac – dodaje Góźdź.

Ile to wytrzyma?

- Za chwilę obok nas powstanie kolejny odcinek Lubelskiego Lipca. Będą wyburzenia, pojawią się dojazdówki, będzie robione odwodnienie. Czy ta asfaltówka pani radnej w ogóle przeżyje? – docieka nasza Czytelniczka.

Ul. Lubelskiego Lipca ma być przedłużona na odcinku od Cukrowniczej do Krochmalnej (ok. 1,1 km długości). Lublin otrzymał dofinansowanie do budowy tej drogi z Programu Inwestycji Strategicznych. Wsparcie wynosi 65 mln zł. Pierwsze auta mogą wjechać na nowa drogę pod koniec 2023 r.

Ratusz twierdzi, że budowa przedłużenia Lubelskiego Lipca nie spowoduje zniszczenia w wykonywanej obecnie infrastrukturze drogowej. - Zakresy prac ustalono w oparciu o projekt budowy nowego odcinka Lubelskiego Lipca '80 – zapewnia Góźdź.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto