Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

3 Maja o godz. 13: Kurier zaprasza na deptak do poloneza

Andrzej Z. Kowalczyk
Trzeciomajowe święto lublinianie uczczą - podobnie jak w ubiegłym roku - wspólnym polonezem w centrum miasta
Trzeciomajowe święto lublinianie uczczą - podobnie jak w ubiegłym roku - wspólnym polonezem w centrum miasta Małgorzata Genca
Kurier Lubelski, Zespół Pieśni i Tańca "Lublin" im. W. Kaniorowej oraz Urząd Miasta już po raz drugi zapraszają Was do wspólnego uczczenia tego szczególnego dnia. Uczczenia po lubelsku - polonezem w samym sercu miasta.

3 maja, po oficjalnych uroczystościach na placu Litewskim, o godzinie 13 spotkamy się przed ratuszem, skąd po deptaku na Krakowskim Przedmieściu wyruszy barwny korowód. A w pierwszej parze - jak każe obyczaj - oczywiście gospodarz miasta. Prezydent Krzysztof Żuk powiedzie poloneza w parze z Magdaleną Jabłońską, urodziwą tancerką z zespołu "Lublin".

- Z ogromną przyjemnością zapraszam wszystkich lublinian i odwiedzających nasze miasto turystów, by 3 maja wspólnie zatańczyli poloneza dla Lublina - zaprasza za pośrednictwem Kuriera prezydent Krzysztof Żuk. - Poprowadzą nas tancerze Zespołu Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej, co zapewni przepiękną artystyczną oprawę wydarzenia. Tym narodowym, reprezentacyjnym tańcem będziemy świętować 220. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, której jednym z sygnatariuszy był poseł lubelski Stanisław Kostka Potocki. Spotkajmy się 3 maja, by radosnym korowodem uczcić pierwszą w Europie spisaną konstytucję, świadectwo umiłowania przez Polaków niepodległości i dążeń do stworzenia sprawiedliwego społeczeństwa - przekonuje prezydent.

* Polonez na 100 par w centrum Lublina (wideo, zdjęcia) - zobacz jak tańczono w ubiegłym roku

"Lublin" wystawi do 3-majowego poloneza ok. 120 tancerzy, w tradycyjnych polskich ubiorach szlacheckich, mundurach z okresu Księstwa Warszawskiego oraz strojach krakowskich i oczywiście lubelskich. Na trasie korowodowi będzie z głośników towarzyszyć specjalnie dobrana muzyka. Będą to polonezy: "Król Władysław Jagiełło" F. Dzierżanowskiego, "Wiarusy" M. Falla i "W starym zamku" A. Morzykowskiego.

A po dotarciu na plac Litewski nie rozejdziemy się od razu do domów. W wykonaniu kaniorowców usłyszymy i zobaczymy zestaw polskich tańców narodowych.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto