Zagrają o złoty medal

Zal Ewa
Zal Ewa
Po dramatycznym meczu i emocjonującej dogrywce, piłkarki ręczne SPR-u Safo Lublin pokonały na wyjeździe Zagłębie Lubin 32:31. Lublinianki zapewniły sobie awans do finału play off ekstraklasy.

W pierwszym półfinałowym meczu fazy play-off, rozegranym w sobotę w Lublinie, SPR Safo wygrało z Zagłębiem 31:24. W rewanżu przeprawa była znacznie trudniejsza, bo zespół Jana Packi pojechał do Lubina bez Moniki Marzec i Kamili Skrzyniarz.

Do przerwy Zagłębie prowadziło 17:13 i wydawało się, że będzie potrzebny trzeci, decydujący mecz. W drugiej połowie, lubelska siódemka podkręciła jednak tempo i mozolnie odrabiała straty. Już w 40 minucie był remis (20:20). Na 10 sekund przed końcem meczu SPR prowadziło w Lubinie jedną bramkę, gospodynie wykorzystały jednak rzut karny dający im remis i dogrywkę.

Po dramatycznej dogrywce nasz zespół wygrał 32:31 i awansował do finałowej rozgrywki. Zwycięską bramkę zdobyła w ostatniej sekundzie Izabela Puchacz.

Zagłębie Lubin - SPR Safo Lublin 31:32 (26:26, 17:13)

/TZ/

Od redakcji:  Przypominamy, że każdy z Was może zostać dziennikarzem obywatelskim serwisu MM Moje Miasto! Zachęcamy Was do zamieszczania artykułów oraz nadsyłania zdjęć z ciekawych wydarzeń i imprez. Piszcie też o tym, co Wam się podoba, a co Wam przeszkadza w naszym mieście. Spróbujcie swych sił w roli reporterów obywatelskich eMeMki! Pokażcie innym to, co dzieje się wokół Was. Pokażcie, czym żyje Miasto!