MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa rekrutacja na KUL. Zobacz ofertę uczelni (NOWE KIERUNKI)

Ewelina Krawczyk
facebook.com/media
Bezpieczeństwo narodowe, edytorstwo, sinologia, krajoznawstwo i turystyka krajowa oraz teksty kultury i animacja sieci - te kierunki znajdziecie w ofercie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na przyszły rok akademicki. Z końcem kwietnia rozpoczęła się również internetowa rejestracja, potrwa do 3 lipca.

Nowe kierunki KUL:

Bezpieczeństwo narodowe
Studia w istotny sposób poszerzają zakres wiedzy, umiejętności i kompetencji nabywanych w ramach bezpieczeństwa wewnętrznego, uzupełniając je o treści międzynarodowe. Współczesne bezpieczeństwo państwa jest bowiem ściśle powiązane z otoczeniem zewnętrznym. Po I roku studiów możecie wybrać jedną z trzech specjalności: zarządzanie ryzykiem, bezpieczeństwo publiczne i ochrona cywilna oraz
bezpieczeństwo międzynarodowe.

Sinologia
Program studiów kładzie nacisk przede wszystkim na praktyczną znajomość języka chińskiego, zdobywaną przy pomocy najlepszych fachowców z kraju i lektorów z Chin. - Sinologowie, poza
lektoratem języka europejskiego, zetkną się także z podstawami klasycznego języka chińskiego oraz drugiego języka orientalnego (japońskiego) i zapoznają się poprzez e-learning z innymi kulturami
Orientu - mówi dr Lidia Jaskuła, rzecznik prasowy KUL. - Najlepsi studenci mają szansę na roczne praktyki językowe w Chinach.

Edytorstwo
Nauka o wydawaniu dzieł, która łączy dwie perspektywy: humanistyczną (koncentrującą się na istocie dzieła literackiego, jego powstawania i późniejszego funkcjonowania w kulturze) i praktyczną (koncentrującą się na sposobach wytwarzania przekazu dzieła). Tutaj spotkacie się z m.in. z tematyką rynku wydawniczego i mediów, topografii i edytorstwa elektronicznego czy podstaw krytyki tekstu.

Krajoznawstwo i turystyka krajowa
Kierunek z obszarów nauk humanistycznych i społecznych. Łączy wiedzę na temat dorobku kultury materialnej i duchowej człowieka ze znajomością zagadnień społecznych oraz ekonomiczno-prawnych określających miejsce tegoż dorobku we współczesnym świecie. - Absolwent studiów jest przygotowany do pracy. m.in. w jednostkach odpowiedzialnych za ochronę dziedzictwa kulturowego, agencjach turystycznych, instytucjach działających na rzecz kultury jak muzea, skanseny, fundacje i stowarzyszenia - dodaje pani rzecznik.

Teksty kultury i animacja sieci

Zupełnie nowy kierunek na mapie wschodniej Polski. Studia przygotują absolwentów do pracy w nowych zawodach gospodarki opartej na wiedzy i na wykorzystaniu narzędzi cyfrowych, do tworzenia i animacji kultury sieciowej oraz do twórczych działań w obszarze humanistyki cyfrowej. - To kierunek studiów o profilu praktycznym, który będzie prowadzony we współpracy z instytucjami o wieloletnim doświadczeniu w organizacji życia kulturalnego i animacji sieci, m.in. z Ośrodkiem „Brama Grodzka - Teatr NN”, Instytutem Książki, Wydawnictwem EMG, Wydawnictwem a5, „Zeszytami Literackimi” czy „Kontekstami” - opisuje dr Jaskuła.

Terminarz rekrytacji:__

Rejestracja kandydatów na studia rozpoczęła potrwa do 3 lipca do godz. 15 (dla kandydatów ze starą maturą do 29 czerwca).
5 lipca odbędą się egzaminy wstępne na wszystkie kierunki (o ile są przewidziane).
Ogłoszenie wyników nastąpi 8 lipca wieczorem. Ogłoszenie wyników następuje poprzez zamieszczenie informacji na internetowym koncie rekrutacyjnym kandydata oraz w siedzibie Uczelni.

od 7 lat
Wideo

Pierwsza śmiertelna ofiara ptasiej grypy H5N2

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto