Piłka nożna: Przyjacielska porażka

W meczu 32 kolejki drugiej ligi piłkarskiej Motor Lublin przegrał ze Śląskiem Wrocław 0:1.

Dla kibiców obu zespołów był to mecz przyjaźni. Na trybunach sympatycy Ślaska i Motoru zasiedli obok siebie i wspólnie dopingowali oba zespoły. Na boisku nie było jednak mowy o żadnej taryfie ulgowej. Piłkarze Motoru byli żądni rewanżu za jesienną porażkę we Wrocławiu 1:10.

Pierwsza połowa nie dominowała w zbyt wiele okazji strzeleckich. Goście zdołali jednak wykorzystać jedną ze stworzonych sytuacji. W 34 minucie Przemysława Mierzwę pokonał Janusz Gancarczyk, wykorzystując podanie swojego brata, Marka.

Po przerwie gra Motoru wyglądała o niebo lepiej. Lublinianie stwarzali sytuacje strzeleckie, grali więcej piłką. Nie potrafili jednak trafić do siatki i mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem gości.