Dodaj zdjęcie profilowe

avatarpianagol

Lublin
Mieszkaniec pianagol

pianagol

Dodano 2012-03-31 13:54:15

Nazareth z trasą koncertową w Polsce już w kwietniu!

12 kwietnia rozpoczyna się w Polsce trasa koncertowa legendarnej grupy Nazareth. Tym razem zespół zagra dla wielbicieli starego porządnego rocka w Poznaniu, Warszawie, Gdyni, Lublinie i Katowicach. Grama przesady nie ma w stwierdzeniu, że Nazareth jest legendą rocka. Ta szkocka grupa działa od początku lat 60., koncertując niestrudzenie na całym świecie i wydając kolejne, pełne niesamowitej energii, płyty. Zespół ma już ich na swoim koncie 25, a ostatnią - Big Dogz - wydał w 2011 roku. Ten właśnie album będzie promowany w trakcie kolejnej już trasy koncertowej kwartetu w Polsce.

Zespół w składzie: Dan McCafferty (wokal), Jimmy
Murrison (gitara), Pete Agnew (gitara basowa) oraz Lee Agnew (perkusja) wystąpi:
12 kwietnia - Poznań (Eskulap)
13 kwietnia - Warszawa (Progresja)
14 kwietnia - Gdynia (Ucho)
16 kwietnia - Lublin (Graffiti)
17 kwietnia - Katowice (Mega Club)Więcej informacji: www.nazareth.pl Jako support zagra Tri State Corner (www.tristatecorner.com).

https://plus.google.com/u/0/b/113986743078714025442/113986743078714025442/posts

Mieszkaniec pianagol

pianagol

Dodano 2012-03-19 18:22:01

Mikołaj Trzaska i Inner Ear w lubelskim Teatrze Andersena

Już w czwartek 22 marca, kolejny niezwykle interesujący koncert na lubelskiej Muzycznej Scenie Andersena. Tym razem doświadczymy improwizowanego jazzu na najwyższym światowym poziomie i w międzynarodowej obsadzie. Inner Ear to zespół który powstał z inicjatywy saksofonisty i kompozytora Mikołaja Trzaski. Według Trzaski, tytuł Inner Ear (Ucho Wewnętrzne) nawiązuje do zamknięcia się w sobie i do jego przekonania, że "muzyka powstaje wewnątrz i tworzenie polega na słuchaniu siebie, swoich emocji, swoich myśli, uczuć..." Steve Swell, grający na puzonie, dodaje że na scenie "musisz się wyłączyć i zaufać temu swojemu wewnętrznemu uchu".

Muzyka kwartetu to z jednej strony najlepsze tradycje improwizowanego jazzu, a z drugiej strony nowoczesne brzmieniowo kompozycje, w których partie solowe przechodzą we fragmenty niemal całkowitego scalenia brzmieniowego instrumentów. Mamy tu klasyczny dialog instrumentów akustycznych, ale też i niesamowitą wręcz skalę ekspresji i dynamiki - od ledwo słyszalnych "szeptów", aż do pełnego, niemal rockowego "gazu". A wszystko to przyprawione różnicami kulturowymi muzyków z różnych stron świata:

Mikołaj Trzaska (Polska): saksofony, klarnet basowy

Steve Swell (USA): puzon

Per-Âke Holmlander (Szwecja): tuba

Tim Daisy (USA): perkusja

Na koncert, który rozpocznie się w czwartek 22 marca o godzinie 20, zaprasza Muzyczna Scena Andersena działająca przy Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie przy ul. Dominikańskiej 1.Więcej informacji o koncercie znajdziecie: http://www.facebook.com/muzyczna.scena

 1. Pierwszy raz tutaj?

  Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
  Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

 2. Zwiększ atrakcyjność profilu

  Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

 3. Daj się poznać

  Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

 4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

  Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

 5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

  Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

 6. Daj znać co u Ciebie

  Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

 7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

  Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!