Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "Śladami przeszłości. Najdawniejsze dzieje Ziemi Lubelskiej"

  Zamek - Muzeum Lubelskie w Lublinie
  Lublin, ul. Zamkowa/9, +48 81 532 50 01

  Od 1.01.2010 do 31.12.2017

  • Brak informacji o cenie

  Co wiadomo na temat pradziejów tego regionu? Kim byli jego pierwsi mieszkańcy? Na te i wiele innych pytań znajdą Państwo odpowiedź zwiedzając nową ekspozycję archeologiczną Śladami przeszłości. Najdawniejsze dzieje Ziemi Lubelskiej. Ponad trzy tysiące zabytków, liczne prezentacje multimedialne, rekonstrukcje i makiety ukazują bogate dziedzictwo archeologiczne regionu z czasów pomiędzy 200 000 lat p.n.e. a 1250 r. n.e.

  Wystawa „Śladami przeszłości. Najdawniejsze dzieje Ziemi Lubelskiej” to nowa, największa w regionie stała ekspozycja archeologiczna. W gruntownie przebudowanych wnętrzach dostosowanych do nowatorskich rozwiązań ekspozycyjnych, zaprezentowano ponad 3000 starannie wyselekcjonowanych zabytków, w tym wiele pokazywanych po raz pierwszy. Najstarsze z nich wykonali przed dziesiątkami tysięcy lat neandertalczycy, najmłodsze zaś pochodzą z połowy XIII stulecia naszej ery. Ekspozycję uatrakcyjniają liczne makiety, naturalnej wielkości rekonstrukcje domostw, cmentarzysk, grobów oraz „jak żywe” postaci z przeszłości. Szałas ze skór renifera, drewnianą chatę z nadrzecznej osady czy półziemiankę pierwszych Słowian można zobaczyć nie tylko z zewnątrz ale również zajrzeć do środka. Dzięki ekspozycji poznajemy także zwyczaje pogrzebowe dawnych mieszkańców Lubelszczyzny. Na licznych monitorach można odtworzyć 25 specjalnie zrealizowanych pod kątem wystawy prezentacji, filmów i animacji przedstawiających najciekawsze zagadnienia z dziedziny archeologii. Zwiedzający dowiedzą się z nich między innymi w jaki sposób kiedyś wykonywano topór rogowy, brązową szpilę czy też szklane paciorki. Dźwięk nawiązujący do danej epoki będzie dodatkowym towarzyszem w podróży przez tamte czasy.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quiz

  Produkt polski czy zagraniczny? [QUIZ]

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.