Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "Roztocze"

  Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie
  Lublin, ul. Al. Warszawska/96

  Od 24.02.2013 do 31.12.2017

  • od 12zł

  Na wystawę skłądają się:
  1. Chałupa z Gozdu Lipińskiego - zbudowana została w 2 poł. XIX w. przez niezamożną, ukraińską rodzinę Łaszczyhów.
  2. Kapliczka z Korytkowa Dużego
  3. Zagroda z Korytkowa Dużego - drewniana, szerokofrontowa chałupa węgłowa, zbudowana w 1798 r., jest jedną z nielicznych XVIII-wiecznych chałup, w której nie zmieniono pierwotnego rozplanowania wnętrza i funkcji pomieszczeń.
  4. Piwiarnia z Siedliszcza
  5. Reprezentacyjna brama wjazdowa do majątku Krychowskich
  6. Zagroda z Teodorówki prezentuje jeden z ciekawszych typów wiejskiej zabudowy drewnianej. Należy do typu okólników mieszkalno-gospodarczych występujących na Lubelszczyźnie w 2 poł. XIX i na pocz. XX wieku.
  7. Zagroda z Bukowej - siedlisko z Bukowej jest typowym przykładem wielobudynkowej zagrody chłopskiej o luźniej zabudowie z rejonu biłgorajskiego, występującej tam w okresie od 2 poł. XIX do poł. XX wieku.
  8. Kuźnia z Ciosm - reprezentuje typowy dla polskich kuźni XIX - 1 poł. XX w. przykład budynku wąskofrontowego, podcieniowego.
  9. Greckokatolicki zespół sakralny z cerkwią z Tarnoszyna - Cerkiew z Tarnoszyna, dzwonnica z Lubyczy-Kniazie oraz cmentarz przycerkiewny i kapliczka ze Słobody, tworzą w Muzeum Wsi Lubelskiej zespół sakralny greckokatolicki.
  10. Zagroda z Lipiny Nowej - zagroda złożona z: budynku mieszkalno-gospodarczego, piwnicy murowanej, drewnianego ustępu, nieogrodzona.
  11. Zagroda z Huty Dzierążyńskiej - zagroda złożona z: chałupy, budynku inwentarsko-gospodarczego zw. oborą, piwnicy drewniano-ziemnej i stodoły.
  12. Zagroda z Błonia - zagroda złożona z: chałupy, okólnika gospodarczego i studni korbowej.
  13. Kapliczka ze Słobody

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quiz

  Jak dobrze znasz stare gry? Sprawdź się!

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.