Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "Monety i Medale na Ziemiach Polskich X-XX w."

  Zamek - Muzeum Lubelskie w Lublinie
  Lublin, ul. Zamkowa/9, +48 81 532 50 01

  Od 1.01.2010 do 31.12.2017

  • Brak informacji o cenie

  Stała wystawa numizmatyczna „Monety i medale na ziemiach polskich X – XX w.” została otwarta w nowej szacie w dniu 28 września 2001 r. Ma ona na celu zaprezentowanie zarówno dziejów pieniądza, jak i historii sztuki medalierskiej w Polsce. Ze względów konserwatorskich banknoty nie są na niej pokazywane. Jest jedną z nielicznych stałych wystaw numizmatycznych w naszym kraju.

  Starano się eksponować przede wszystkim oryginały ze zbiorów Gabinetu Numizmatycznego Muzeum. Umieszczono nieliczne kopie tylko w przypadku monet i medali bardzo rzadkich, niejednokrotnie zachowanych w pojedynczych egzemplarzach, a istotnych dla historii numizmatyki. Kopie wszystkich monet wykonano z oryginałów znajdujących się w Gabinecie Numizmatycznym Muzeum Narodowego w Krakowie. Jest ich 17 na prezentowanych 688 monet.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quiz

  Produkt polski czy zagraniczny? [QUIZ]

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.