Wybierz region

Wybierz miasto

  Spotkanie z Moniką Sznajderman i Magdaleną Kicińską wokół książki „Przecież ich nie zostawię. O żydowskich opiekunkach w czasie wojny”

  Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN
  Lublin, ul. Grodzka/21, +48 81 532 58 67

  18:00 Poniedziałek, 18 czerwca

  • Brak informacji o cenie

  Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN zaprasza na spotkanie z autorkami książki "Przecież ich nie zostawię. O żydowskich opiekunkach w czasie wojny".

  Fragment książki:

  „To był pomysł z gatunku tych oczywistych, tych, ktore pewnego dnia przychodzą do głowy i budzą zdziwienie: Dlaczego nie wcześniej? Dlaczego dopiero teraz pomyślałyśmy o tym, by przywołać pamięć o żydowskich kobietach, ktore w czasie wojny poświęciły się opiece nad osieroconymi lub chorymi dziećmi i tak często, nie probując się ratować, były z nimi aż do końca?
  Oddajemy w Państwa ręce książkę, w ktorej osiem autorek napisało o kilkunastu z nich. Wśrod bohaterek są kobiety lepiej i słabiej znane, są też takie, o ktorych nie wiemy niemal niczego, znamy tylko imię, skrawek życia. Wybor, jakiego dokonały redaktorki, nie wyczerpuje oczywiście tematu. Chciałybyśmy, by nasza książka była tylko strażą przednią i by w ślad za nią powstały dalsze, poświęcone jeszcze innym spośrod tych, o ktorych nie wolno nam zapomnieć”.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy rozpoznasz te charakterystyczne polskie miejsca na podstawie zdjęć satelitarnych? QUIZ