Wybierz region

Wybierz miasto

  Nowy dom - finisaż projektu oraz otwarcie wystawy w Kiosku ze sztuką

  Dzielnicowy Dom Kultury Węglin w Lublinie
  Lublin, ul. Judyma/2a, +48 81 466 59 10

  16:00 Niedziela, 21 grudnia

  • Brak informacji o cenie

  Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin" zaprasza na finał projektu Nowy dom, podczas którego premierę będzie miał alternatywny przewodnik po dzielnicy Węglin. Zaprezentowane zostaną również pracę dźwiękową Sebastiana Buczka, film Łukasza Głowackiego oraz projekt Zbigniewa Sobczuka - powstałe w ramach działań Nowego domu. W Kiosku ze sztuką zostanie otwarta instalacja dźwiękowa Agnieszki Obszańskiej - Patagonia.

  NOWY DOM to projekt o tożsamości dzielnicy, o jej powstawaniu i osobistych historiach z tym związanych. Na ponad pół roku Węglin stał się miejscem dyskusji na temat miasta i jego pogranicza, spotkania z przyrodą, przestrzenią publiczną i prywatną. Czas ten okazał się źródłem wielu odkryć - związanych z historią, ale i teraźniejszością. Poznaliśmy swoich sąsiadów, wysłuchaliśmy ich opowieści, trafiliśmy na strychy i do ogrodów, spacerowaliśmy zbierając kwiaty czarnego bzu i pokrzywę. Eksplorowaliśmy dzielnicę wszystkimi zmysłami. Z tych spotkań, spacerów, ruchu zrodził się przewodnik, który jest jednocześnie kalendarzem. Na styku miasta i przyrody łatwiej dostrzec, że jednak wszystko zamyka się w jej cyklu, dlatego podział na miesiące wydał nam się naturalny. Jest czas wycieczek, czas odpoczynku i czas na spotkanie przy ciepłym kominku z historiami z przeszłości. Wszystko to ma swoje odzwierciedlenie w książce i na mapie, których premiera odbędzie się tuż przed świętami. Nie jest to w żadnym wypadku kompendium wiedzy o dzielnicy, jest to raczej propozycja dla każdego z nas, gdzie i jak szukać tego, co nieoczywiste, niewidoczne na pierwszy rzut oka, a na pewno ciekawe. Zapraszamy wszystkich na spacer z nami, który odbędzie się w książce, ale i w przestrzeni Dzielnicowego Domu Kultury "Węglin". 21 grudnia oficjalnie przedstawimy nasz przewodnik, ale również zabierzemy wszystkich w dźwiękową podróż do Patagonii, dzięki instalacji Agnieszki Obszańskiej, do dawnych cegielni lubelskich - za sprawą projektu Zbigniewa Sobczuka oraz do domu kultury w Nałęczowie, o którym opowie Łukasz Głowacki w zrealizowanym przez siebie filmie. Przedstawimy również specjalną pocztówkę dźwiękową wytłoczoną na płycie przez Sebastiana Buczka, w której usłyszymy głosy mieszkańców Węglina, opowiadające o dzielnicy. Kuratorem projektu jest Ludomir Franczak.

  Projekt NOWY DOM współfinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  wystawa potrwa do 28.01.2015

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quiz

  Jak dobrze znasz stare gry? Sprawdź się!

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.