Wybierz region

Wybierz miasto

  Na własne uszy: Spotkanie z Moniką Hemperek

  Klub Czarny Tulipan
  Lublin, ul. Grodzka/1

  19:00 Czwartek, 11 grudnia

  • Brak informacji o cenie

  Reportażystka Radia Lublin, prezenterka programów autorskich Redakcji Reportażu, wykładowca UMCS i WSPiA, laureatka wielu nagród - w tym najważniejszego europejskiego lauru Prix Europa - Monika Hemperek - będzie gościem grudniowego spotkania z cyklu Na Własne Uszy.

  Niedawno miało miejsce historyczne wydarzenie antenowe: Koprodukcja Deutschlandradio Kultur, Westdeutschen Rundfunk i Radia Lublin S.A. - polska wersja reportażu Lisbeth Jessen i Moniki Hemperek Guten tag po polsku. Tej właśnie audycji posłuchamy wspólnie w Klubie-Restauracji Czarny Tulipan.

  Premiera niemiecka Guten Tag auf Polnisch odbyła się w Deutschlandradio Kultur. To pierwsza tego typu produkcja autorek z Danii i Polski dla prestiżowej niemieckiej rozgłośni. Lisbeth Jessen, duńska reportażystka radiowa i telewizyjna, spotyka w Nowym Jorku Annę Elizabeth Michel. Razem udają się w sentymentalną podróż do zachodniej Polski, skąd rodzina Anny wyemigrowała przed II wojną światową do Stanów Zjednoczonych. Bzionków, nieopodal Opola - miejscowość, w której znajdują się ruiny majątku, należącego niegdyś do Michelów, staje się dla Anny pretekstem do odkrycia historii swojej rodziny oraz własnej tożsamości...

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quiz

  Produkt polski czy zagraniczny? [QUIZ]

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.