Wybierz region

Wybierz miasto

  Marzec ’68: "Skibet/Hatikvah" - projekcja filmu i spotkanie z Marianem Marzyńskim

  Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN
  Lublin, ul. Grodzka/21, +48 81 532 58 67

  17:00 Środa, 28 lutego

  • Brak informacji o cenie

  Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" zaprasza na projekcję filmu "Skibet/ Hatikvah" Mariana Marzyńskiego, polskiego reżysera mieszkającego w USA. Wydarzenie to otworzy serię spotkań poświęconych 50. rocznicy wydarzeń Marca 1968 r.
  Skibet/ Hatikvah (1970 - 2010)
  W listopadzie 1969 roku, wsrod pięciuset emigrantow marcowych, ktorzy zamieszkali tymczasowo na statku zakotwiczonym w porcie Kopenhagi, znalazł się polski “celebryta”, autor popularnych programow telewizyjnych lat 60, filmowiec-dokumentalista, Marian Marzyński

  Nakręcony przez niego na tym statku film SKIBET/HATIKVAH, jest jedynym przekazem wizualnym niepowtarzalnej atmosfery emigracji marcowej. W drugiej części filmu, młodzi emigranci, ktorych do Danii zabrali rodzice, uczą się żydowskich piosenek oczekując nowego życia. Swoj zespoł nazwali po hebrajsku: HATIKVAH, po polsku: NADZIEJA.

  Skibet/ Hatikvah 1970 - 2010 - to unikalny w skali światowej film o pomarcowych wygnańcach - Polakach żydowskiego pochodzenia, ktorzy znaleźli się w Kopenhadze.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy rozpoznasz te ryby na zdjęciach? Każdy je kojarzy! QUIZ