Wybierz region

Wybierz miasto

  Ikrysty - Krzysztof Toczyński

  Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego - Filia nr 35
  Lublin, ul. Bursztynowa/20, +48 81 311 00 02

  Od 19.12.2014 do 20.01.2015

  • Wstęp wolny

  Ikrysty - Krzysztof Toczyński

  „Ikrysty” to tytuł wystawy Krzysztofa Toczyńskiego. Artysta projektuje i wykonuje prace przy wystroju wnętrz kościołów. Jego umiejętności można podziwiać m.in. w Żabiej Woli, na Tatarach, w Wólce Lubelskiej i na Sławiku. Pan Toczyński projektował również wnętrza w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej czy wnętrze kościoła św. Anny w Radzyniu Podlaskim.

  Artysta w swoim katalogu wyjaśnia istotę prezentowanych prac:

  Fascynacja wyjątkowym charakterem obrazowania, duchowością i religijnością. Podkreślenie oryginalnej formy wynikającej z doboru drewna (często zniszczonego), kładzionych gruntów (fakturalnych), zdecydowanej kolorystyki (czerwienie, złoto, błękity). Ręcznie malowane (nie pisane) przez interpretacyjny charakter postrzegania reguł i kanonów ikony. Ikonografia Ikrystow – uproszczone szkicowanie „z wolnej ręki”, jednak z zachowaniem sakralności obrazowania. Malowanie Ikrystów – to wyjątkowy czas skupienia, wyciszenia (odpowiedni nastrój, np. podczas słuchania muzyki cerkiewnej lub pasyjnej). Dziękuję Panu Bogu za dar odkrywania powołania, za spełnienie swojego jestestwa w tworzeniu Ikrystów”.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quiz

  [QUIZ] Zaskakujące fakty o słynnych osobach

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.