Wybierz region

Wybierz miasto

  Folk Off Tour 2014

  Ack Umcs Chatka Żaka
  Lublin, ul. Radziszewskiego/16, +48 48 815 33 32

  20:00 Niedziela, 14 grudnia

  • 20zł

  R.U.T.A.

  Projekt powstał z inicjatywy Maćka Szajkowskiego - założyciela i muzyka Kapeli ze Wsi Warszawa. Opiera się na archaicznych tekstach piosenek buntu chłopów przeciw feudalnemu systemowi wyzysku. Do ich wykonania zaproszona została czołówka wokalistów polskiego zaangażowanego rocka: Paweł "Guma" Gumola (Moskwa), Robert "Robal" Matera (Dezerter), Nika (Post Regiment) oraz Hubert "Spięty" Dobaczewski (Lao Che). Muzyka wykonywana jest na instrumentach akustycznych: lirze korbowej, fidelach płockich, suce biłgorajskiej, sazach, tradycyjnych barabanach, bębnach obręczowych, kontrabasie i pile przez plejadę osobistości muzyki folk.

  Hańba

  Zespół tworzy czterech muzyków z niemałym stażem grania w zespołach folkowych, punkowych, metalowych a nawet elektronicznych. Wspólnie postanowili założyć zespół z gatunku „political music fiction”. Uzbrojeni w instrumentarium kapeli podwórkowej.

  Studium Instrumentów Etnicznych

  Studium Instrumentów Etnicznych – zespół, który powstał 12.04.2012 roku, w Skarżysku – Kamiennej.
  Założycielem i liderem jest Piotr „Stiff” Stefański.
  Grupa to kilkanaście osób w różnym wieku, wykonujących muzykę określaną nazwą psychofolk, przy użyciu instrumentów etnicznych z całego świata, (głównie bębnów afrykańskich, które są znakiem rozpoznawczym zespołu).
  Swoją stylistyką nawiązuje również do folkloru Gór Świętokrzyskich. Wszystko to okraszone jest lirycznymi, niebanalnymi tekstami.
  "Tu nie ma miejsca na strach", premiera 25.01.2014r.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quiz

  [QUIZ] Zaskakujące fakty o słynnych osobach

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.